Who am I?

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." - Ch. Bukowski

<30.6.2018> Som kto som. 23 ročný človek, ktorý rád píše a číta. Som viac poslucháč ako rozprávač. Skôr introvert ako extrovert. No verte, že mám aj extrovertné nálady. Mám rada okolo seba energických ľudí, ktorí toho nahovoria viac ako ja. Naopak nemám rada tiché povahy, kedy ja, tichý človek musí vypĺňať trápne ticho medzi nami. 

Mám 23, no aj napriek tomu sa cítim stále ako díte. Spím vo veľafarebnej pyžame, no počas dňa obľubujem tmavé farby. Nerada som stredobodom pozornosti, zvyknem sa červenať ak mi je niečo nepríjemné, viem sa rýchlo vystresovať a rozplače ma aj spomienka na niečo pekné. Bojím sa dvíhať neznáme čísla, otvárať dvere neznámym ľuďom a komunikovať s ľuďmi, ktorých nepoznám.

Nemám rada komplimenty, no občas ich rada počúvam. Som skôr pesimista ako optimista. Šťastnou ma robia maličkosti. Nerada kupujem a dostávam darčeky. Nemám rada prekvapenia a musím byť na každú situáciu pripravená. 

Snažím sa byť samostatná, no veľakrát prosím o pomoc. Mám pár kamarátov, za ktorých by som dala aj ruku do ohňa a ktorí tu boli so mnou vždy keď som ich potrebovala. Ich vzácnosť som si uvedomila pred pár rokmi a odvtedy ich od seba nepustím.

Mám pehy, veľa pieh. Neznášam slnko no napriek tomu by som sa konečne po 23 rokoch opálila. Najradšej mám Spotify, lebo mi vie ponúknuť hudbu ktorá pohladí moju dušu. Neznášam jesť jedlá s nožíkom ale iba s vidličkou. Chcela by som sa potetovať, no viem, že je krajšie byť taká "čistá". 

Mám názory ale nikdy ich nechcem prezentovať. V dnešnom svete, kedy nikto tvoj názor neakceptuje, pokiaľ je iný ako ich. Z toho som smutko. Viem po anglicky, no vždy je mi trápne rozprávať/písať po anglicky lebo ľudia ťa skritizujú za to ak sa niekde pomýliš. 

Som komplikovaná, divná, no s veľkým srdiečkom.  
Som už raz taká.

Komentáre