11. 2. 2019

Valentine's day giftsValentín.
Pri tomto sviatku sa mi vybavujú rôzne srdiečka, šampanské, sviečky, romantika, čokolády, spodné prádlo a mnoho, mnoho ďalšieho. Pretože všetky obchodné reťazce na to vsádzajú odkedy  sa skončili Vianoce (okrem Pepca, kde majú už od 2.1.2019 veľkonočnú výzdobu).

Ja osobne tento sviatok veľmi neuznávam. Vôbec som sa o ňom ani nezamýšľala, až kým som nemala asi 18 rokov a prvého frajera, ktorý chcel so mnou oslavovať Valentína a niečo si navzájom kupovať. Pamätám si aké stresy som vtedy mala, lebo som vôbec nevedela čo kúpiť chlapcovi (a viem, že som mu vtedy kúpila aj vreckový ohrievač, lebo veď som praktická žena). Od toho času ubehlo už zopár rokov a stále som s niekým Valentína oslavovala.

S D. však veľmi Valentína neoslavujeme. Už len z toho dôvodu, že má narodky deň pred Valentínom. Chvala Bohu :D Niežeby som mu nerada kupovala darčeky, ale čím ste dlhšie s daným človekom, tým všetky nápady na darčeky vyčerpáte a pri kupovaní darčekov sa uchýlite opýtať sa "Čo by si chcel?". Preto nemusím riešiť darčeky na Valentína. A vlastne ani on. Čo nám celkom vyhovuje. Ísť na výlet, wellness, alebo stráviť deň spolu môžeme hocikedy a nie len vtedy, keď nám to "prikazuje" nejaký "sviatok" v kalendári. Na druhej strane je D. veľký romantik a nosí mi kvety alebo iné "darčeky" veľmi často len tak, lebo mi chce pripomínať, že ma ľúbi. Čiže s ním mám valentín každý deň. :)

Aj napriek tomu, že ja Valentín neoslavujem, zostavila som však pre vás pár tipov, ktorými potešíte svoju polovičku:

Pre ňu:
Osobne si myslím, že je jednoduchšie nakupovať pre ženu ako pre muža. Možno to hovorím preto, lebo som žena. Keby som bol mužobloger hovoril by som opak. No žene kúpite napríklad kvety a je šťastná. Ak by to žena spravila pre muža, vyzeralo by to divne. 
1.) kvety - osobne si myslím, že k tejto možnosti by ste sa páni mali uchýliť ako k poslednej - teda ak vážne neviete čo kúpiť svojej polovičke, kvety ju vždy potešia. Nezabúdajte sa však trafiť do jej obľúbených. Ak si neviete spomenúť na jej obľúbené, napíšte jej najlepšej kamoške. :)
2.) poukaz na manikúru/pedikúru/kaderníčku - ak pravidelne navštevuje nejaké skrášľovacie štúdio, bude to od vás veľmi pozorné ak jej na valentína kúpite poukážku do jej obľúbeného salónu. Počula som, že sú v móde aj poukážky na estetické procedúry - botox a tak :D
3.) knihu - ak je bookworm ako ja, určite jej spravíte radosť nejakou dobrou knihou. Zamerajte sa však na knihy, ktoré už prečítala a siahnite na niečo od podobných spisovateľov.
4.) čokoládu - čokoláda a ruže idú ruka v ruke a je to taký typický darček, ktorým nič nepokazíte. S čokoládou by ste sa však mohli vyhrať. V dnešnej dobe vyrábajú množstvo zaujímavých druhov čokolád, ktorými svoju polovičku milo potešíte :)
5.) plyšáka - aj napriek tomu, že už dlho neznášam dostávať plyšákov, tento bod sem dám, lebo väčšina dievčat sa na valentína fotí s obroským macom, ktorého objímajú a tvária sa pri tom neskutočne šťastne, tak asi im to vážne robí takú radosť. Zvažujem presunúť tento bod dokonca ako číslo 1. :D

Pre neho:
1.) voňavku - ale len ak ste vašej polovičke už dlhšiu dobu žiadnu voňavku nekúpili. Vyzeralo by to divne, že mu každý sviatok kupujete voňavku. Akoby ste mu tým chceli niečo naznačiť. :D
2.) kaderníčku/permanentnku do fitka - tento darček nemusí byť len pre ženu. Chlapi chodia ku kaderníčke dokonca častejšie ako ženy, pretože vlasy im nejako zázračne rastú rýchlejšie. Ak však vaša polovička chodí do fitka, potešíte ju aj permanentkou, výživovými doplnkami a pod.
3.) tenisky - asi už nie je okolo nich taký BOOM aký bol pred pár rokmi. No mužskú dušičku (hlavne ak je zameraný na tenisky) vždy potešia biele tenisky. Alternatíva k tomu sú elegantné topánky, ak sa váš chlap musí obliekať elegantne napr. do práce.
4.) poukaz na masáž - no pozor! Určite nekupujte žiadnu tantrickú masáž, ehm asi by sa vám to veľmi nepáčilo. :D
5.) dobrú a kvalitnú kávu - ak je kávopič, určite sa poteší kvalitnej zrnkovej káve. Ak nemá kávovár potešte ho aj mlynčekom na kávu/kávovarom k tomu aby váš dar nevyšiel na zmar.

Spoločné aktivity:
1.) výlet spojený s wellnessom - taká klasika, ktorú väčšina párov vymýšľa na valentína. Ono je to super, ak obaja pracujete a chcete si trochu spolu oddýchnuť a niekam vypadnúť.
2.) permanentka na nejaký zaujímavý šport, ktorý absolvujete spoločne - ako sa spolu najlepšie odreagovať keď nie pri nejakej novej a zaujímavej činnosti? Skúšte akrobatickú jógu, bedminton, tenis a iné rôzne aktivity, kde si utužíte vzájomný vzťah aj počas celého roka.
3.) kino a večera - ak nemáte čas na nič iné, spravte si aspoň večer vo dvojici. Choďte do podniku, kde ste ešte neboli a zakončite to dobrým filmom v kine.
4.) bowling/lasergame/escape game/biliard - skúste ísť na bowling alebo na lasergame alebo na podobú hru vo vašom okolí, kde sa obaja zabavíte. A verte v dvojici to nie je nuda. :)
5.) explore your city - Čo tak skúšiť nájsť na internete nejaké zaujímavé miesta vo vašom meste a nájsť niečo, o čom ste ešte nepočuli? Napríklad, nájsť krásny výhľad, zaujímavú stavbu a podobne.

DIY:
Čo tak trochu kreativity a na valentína si navzájom niečo vyrobiť?
1.) krabička vecí pre toho druhého - zoberte krabicu (alebo kúpte napr. v Tedi) a dajte do nej všetko, čo by tomu druhému spravilo radosť - lístky do kina, stieracie žreby, sladkosti, kozmetiku (ak sa rada líči), a pod. Nezabudnite pripojiť aj vlastnoručne napísaný list.
2.) kupónová poukážka - ak už spolu bývate a domáce práce si delíte, môžete mu/jej napríklad vyrobiť kúponovú knižku, do ktorej dáte rôzne činnosti. Napr. 1x kupón na umývanie riadu, 1x kupón na masáž nôh :D a podobne.
3.) playlist na spotify - Ehm, považujem sa za starého romantika a vždy keď som vo filme videla niečo také, že chlapec daroval žene CD nahrávku, kde pesničky sám povyberal, roztápa sa mi srdce :D Doba však pokročila a skoro všetci už majú spotify alebo inú hudobnú appku. Vytvorte preto pre toho druhého playlist, kde sa budú nachádzať pesničky, ktoré vyjadrujú, čo k tomu druhému cítite. Musíte však tomu venovať veľa času aby ste vybrali tie správne pesničky, ktorých hĺbku pocíti aj vaša polovička.
4.) vytvorte video - Čo tak vytvoriť nejaké špeciálne video zo všetkých fotiek/videí, čo máte spolu v mobile? Rozplače to nejedno citlivé ženské srdce. Ešte keď k tomu pridáte trochu kreativity a vytvoríte niečo napríklad ako príbeh vášho vzťahu, prekoná tento darček niečo?
5.) cesta za pokladom - kamoš mi raz rozprával o tom, že ho na narodeniny prekvapila frajerka dobrodrúžnou cestou za hľadaním pokladu (teda jeho darčeku). Prišlo mi to úplne cool. Vytvorila mapku, kde zaznačila určité body pre orientaciu a mohlo sa ísť...   :)

Okrem toho by sme nemali zabúdať ani na seba a na Valentína prejavovať lásku sebe. Pretože v dnešnej dobe, kde na každom kroku vidíme "dokonalosť" by sme nemalu zabudnúť, že my už sme dokonalé také aké sme a máme sa mať rady také aké sme. Preto vyzývam všetky slobodné, zadané, zdeptané ženy a mužov, aby si tento deň urobili aj sami pre seba. A potom aj každý ďalší deň a ďalší. Pre svoju duševnú pohodu, pre svoju krásu a mali sa radi. Prečo vlastne nie je sviatok venovaný sebeláske?  

Aké sú vaše pocity z Valentína? Tešíte sa na tento sviatok alebo na neho vôbec nemyslíte? 
Čo plánujete so svojou polovičkou? 
Dajte mi vedieť.
<3

2 komentáre:

  1. Spíš neřešíme, já ráda ale překvapím milého jen tak něčím, ale ne protože je to svátek, ale je to příležitost si to udělat speciálnější. A přiznejme si, že tento speciálnější den je jiný než když si ho uděláme sami. Ale vůbec nechci, abychom se ptali, co chceš, ani na oplátku nic neočekávám, protože vím, že na takové dny nemyslí. A stačí mi jeho radost z překvapení a on, vždyť co víc. :)

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár a prajem krásny deň! :)