31. 12. 2018

Goodbye 2018! | #storytime

Tento článok som začala písať niekedy koncom júna. Musela som začať rozmýšľať nielen v živote ale aj v blogu trochu dopredu a pripraviť si články na rôzne príležitosti. Pamätám si ako som sa tešila, kedy ho konečne vydám, lebo je najdlhší doposiaľ a stavím sa, že ho nikto z vás nedočíta dokonca :D
Taktiež si pamätám ako sa rok 2018 začal. Aká vystresovaná som z neho bola. Čakala ma najťažšia životná etapa. Ukončiť školu, nájsť si prácu,... desivé. A dnes je to všetko za mnou. Sedím vo svojej fialovej izbe, počúvam dokonalú hudbu a dokončujem tento článok. Písalo ho moje 23 a taktiež aj 24 ročné JA.

Tento článok je v podstate také zrhnutie všetkého, čo ma tento rok postihlo a kam som sa až dostala. Ak to dočítate až dokonca, máte môj obdiv, mne sa to nechcelo ani keď som editovala tento článok. :D


J a n u á r (skúškové, výlet a písanie diplomovky)
- Prelom roku 2017/2018 som strávila s mojimi najbližšími. Môj D. sa stal už súčasťou rodiny a ja si neviem predstaviť môj život bez neho. Je to tak úžasný človek, že ďakujem roku 2016, že mi ho priniesol do života!
- ako každý začiatok roka pre vysokoškolského človeka, aj ja som musela čeliť úhlavnému nepriateľovi a to skúškovému. V decembri som stihla len jednu skúšku kvôli chorobe a preto som zvyšné dve musela dokončiť v januári. Skúškové a zároveň posledný semester som ukončila Ačkom a to 11.1.2018. Týmto momentom sa mi začalo týždňové obdobie prázdnin, keďže som musela písať diplomovku, pretože termín odovzdania sa nezadržateľne blížil.
- Hneď na druhý deň sme sa s D. vybrali na víkend oddýchnuť do Tatier, pochodili sme Liptovský Ján, Štrbské pleso a Banskú Bystricu. Bol to skvelý výlet a vždy rada na neho spomínam a na tú neskutočnú zimu, ktorá bola.
- Keď sme sa vrátili v nedeľu, priateľ mi volal, že ide pre nás kúpiť psíka do nejakej dediny blízko nás. Pomenovala som ho Majky. Momentálne ho však už má jeho sestra :D
- zvyšok januára som písala diplomovku, varila, piekla a nadávala, že musím písať diplomovku :D
1/právo medzinárodného obchodu, miestami som nevedela, či som vôbec na práve, 2/môj bae deň pred skúškou <3, 3/ fotka o zrkadlo v Tatrách, 4/ zasneženie, 5/ Majky <3
F e b r u á r (písanie diplomovky, súťaž s D., odovzdanie diplomovky)
- väčšina februára sa niesla v znamení písania diplomovky, pečenia, stavania novej skrine na chodbu, učenia sa na marcovú štátnicu z trestného práva. Proste bolo toho veľmi veľa.
- okrem toho som bola so sestrou D., ktorá je zároveň moja spolužiačka z výšky a mala svadbu v septembri, skúšať svadobné šaty, nevedela som však, že ma to rozcitliveje.
- koncom februára som bola s D. na súťaži v karate, kde vyhral 1. miesto.
- dopísala som diplomovku, dala som si ju zviazať a odniesla som ju do školy. Už druhá práca, ktorá nesie moje meno. Snáď mi rok 2019 prinesie aj tretiu prácu ^_^
1/ farebná večera, 2/ keď som písala diplomovku, 3/ to jsou svatební <3, 4/ keď ma D. fotí ako zaspávam v aute, 5/ rodinka, 6/ nevyhral len moje srdce ;D
M a r e c (štátnica, učenie a choroba)  
- začiatkom marca som sa znova učila na štátnicu z Trestného práva, ktorá ma čakala 6.3.2018. Pre mňa nezabudnuteľný deň. Bola som taká nervózna, no zvládla som to aj keď len na C, ale aj tak som bola na seba hrdá, keď si pomyslím aké to bolo ťažké.
- následne som si dala poriadny týždeň oddychu, hydratácie a duševnej pohody a pomaly sa pripravovala na učenie.
- učila som sa, učila a učila, moja denná aktivita bola na bode mrazu a pohyb pre mňa bolo synonymom slova vstať a ísť si spraviť raňajky, sadnúť na riť a učiť sa.
- S D. sme strávili spoločne víkend a zahrali sa na "spoločnú domácnosť", kúpil si nové auto a naučil ma šoférovať na automate.
- posledné marcové dni moja mamka ochorela a snažila som sa jej trochu vyhýbať aby ma nechytil vírus, keďže som mala len pár dni do štátnice.
1/ My second baby, 2/ niekto si spinká, niekto sa učí, 3/ fotiť si moje štúdium je mojim jobom, 4/ niekto si spinká, niekto sa učí part 2, 5/ cestný pirát (nevedela som čo robím actually), 6/ keď som sa snažila vyhnúť bacilom pred štátnicou
A p r í l (zdevastovaná a bez síl, kolaps z teplôt a štátnica)
- aj napriek tomu, že som sa chorobe prvé dni úspešne vyhýbala a nosila rúško na tvári, ten vírus si ma napokon našiel.
- začiatkom apríla som pomaly dostávala teplotu, na veľkonočný pondelok som vítala olievačov s horúčkou a prosila ich aby ma šetrili, že ja som chorá. Na ďalší deň mi teplota klesla a ja som sa znova začala učiť, aj keď to pre mňa bolo neskutočne vyčerpávajúce, boleli ma oči, hrdlo a aj hlava. O deň neskôr som volala s plačom mamke, aby prišla domov z práce, že je mi zle, že sa už nevládzem učiť a že budem asi veľmi chorá. Najmä tie oči ma boleli. Hneď v ten deň mi teplota stúpala neskutočnou rýchlosťou, no snažila som sa ju zrážať paralenmi a veľkým množstvom tekutín. V noci zo štvrtka 7 na piatok 8 som odpadla. Pamätám si to akoby to bolo včera: pre veľké množstvo tekutín som chodila na záchod každých 5 sekúnd. V noci som sa zobudila posadila na posteľ a čakala, kým sa trochu upokojím, lebo počas choroby mi neskutočne búšilo srdce. Zobudila som sestru a povedala som jej, že idem na WC. Už som tušila, že mi niečo je. Šla som pomaly, no na WC som začínala pociťovať dosť silné závraty, no stále som sa držala. Keď som si umývala ruky, začalo mi pískať v ušiach a musela som si rýchlo čupnúť, lebo som vedela, že inak by som skolabovala ako raz pred pár rokmi a udrela som si hlavu o stenu. Teraz som však odchádza z kúpelne, keď pri dverách stála sestra, že ide aj ona a či som v pohode. Hrdinsky som povedala, že áno napriek tomu, že mi strašne pískalo v ušiach ale myslela som si, že to do postele stihnem. Pamätám si, že som sa pomaly posúvala k posteli a posledné čo si pamätám bolo, že som sa chcela chytiť stoličky, ktorú mám pri posteli aby som si mohla na postel sadnúť. Našla ma sestra ako som vraj sedela na zemi pri posteli a ešte si pamätám, že skríkla, že som odpadla. Potom ma prebrali a ja som si ľahla znova na posteľ. Neviem prečo ale prišlo mi to celkom vtipné. O pár dní sa mi na ľavom boku urobila neskutočná modrina, ktorá veľmi bolela. No netuším kde som sa pri tom páde udrela. V podstate si nepamätám ani ten pád, nejako som si myslela, že do tej postele dôjdem. Ale no vyplo ma :D
- napokon som bola nútená si štátnicu presunúť. :( Dali mi náhradný termín namiesto začiatku apríla, koniec apríla.
- po viac ako týždni som už bola opäť na nohách a začala chodiť von na slnko, aj keď to pre mňa po tak silnej viróze bolo neskutočne ťažké.
- neostávalo mi nič iné ako sa naďalej učiť.
- 25.4.2018 bol ten deň, kedy som išla na štátnicu z Občianskeho práva a dala ju ako pani za A. Jediné Áčko v ten deň, pochválená od celej komisie. Najťažšia "skúška" za 5 rokov. Bola som na seba nesmierne hrdá a ďakujem môjmu D, že v tej deň bol pri mne.
1/ modrinka z pádu xD, 2/ keď som po niekoľkých týždňoch vyšla na čerstvý vzduch, 3/ dostala som tulipánky, 4/ pokus o vystrčenie zadku, failed, 5/ ten pes sa prisámvačku obzeral v zrkadle.
M á j (obhajoba práce, jóga, Magisterka, obnova blogu)  
- 4.5.2018 som mala obhajobu svojej diplomovej práce, poviem vám, nemala som už tušenia o čom som v práci písala a bola som na obhajobu veľmi vystresovaná, keďže som ani na jednu otázku nevedela reálne odpovedať. Ale zvládla som to a obhájila prácu na B. Od priateľa som dostala kvietky za všetko doteraz a pustila som sa posledný týždeň do učenia sa na poslednú štátnicu, ktorá ma čakala koncom mesiaca.
- medzitým ma sestra dotiahla na jógu o ktorej som písala článok TU, pozerala som kráľovskú svadbu a 21.5.2018 som konečne ukončila školu štátnicou z Pracovného práva na A. Od toho dňa som prestala byť študentom a bola Magisterkou. Waau. A mohla som ísť konečne na úrad práce a zháňať si šaty na promóciu.
- okrem toho som "zosmolila" článok a mohla konečne pokračovať v tom, v čom mi moja škola bránila a to v mojich záľubách. :D
1/ obhájenec diplomovkanec obyčajný, 2/ mala som pekné nechty na obhajobe, 3/vskutku som sa tak cítila, 4/začala som jógový život, 5/ prví magisteri, 6/posledná fotka pred jeho odjazdom, fňuq   
J ú n (D. odišiel, kopec povinností a promócie) 
- 2. júna ma môj D. opustil a šiel za pracovnými povinnosťami do Írska na mesiac a pol. Prvý deň som si myslela, že to bez neho na tomto svete nezvládnem ale zvládla som. Toľko toho sa dialo, že som nemala ani čas myslieť na to, že je preč. Napuchlo mi oko, písala som články, vypomáhala mamke v kancelárii, rozmýšľala akou cestou sa v živote vydám, podporovala kamošky a kamošov, oslavovala, nakupovala, Košicovala, zháňala šaty na promócie, jedla skvelé jedlá, vymýšľala rozlúčkové oslavy, vyhrala v Giveaway, dostávala kvety a napokon aj promóciovala.
- dostala som také množstvo kvetov, že som bola z toho permanentne šťastná. Kedysi som hovorievala, že nerada dostávam kvety, lebo nikto mi žiadne reálne nekúpil, no napokon som dostala a odvtedy ich dostávam nespočetne.<3
1/ deň pred promóciou som bola robiť klapku v jednom filme, 2/ ofišl MGR, 3/som dostal Justíciu, 4/poľné kvietky, i love it J ú l (absolventská prax, príchod D., depression)
- svoj júl som trávila najmä na absolventskej praxi na daňovom úrade a na úrade práce.
- okrem toho som si denno denne volávala s D. a smútila za časmi, kedy sme boli často spolu.
- Pozerala som Ugly Betty a hrala sa na make-up artistku :D
- okrem toho som sa snažila venovať sa blogu, piecť a odvraciať myšlienky od faktu aká som opustená :D
- došla mi výhra z Giveaway, chodili mi veci na rozlúčky so slobodou a lacné veci z Sin-say, ktoré som si objednala.
- myslím, že práve júl bol pre mňa najviac depresívny mesiac - bola som po škole, robila za smiešne peniaze a nemala žiadne výhliadky na budúcnosť.
- Stretávala som sa však aj s mojimi kamkami ešte zo strednej alebo z výšky, chodila vypomáhať V. s výzdobou na svadbu, zase piekla a vyrábala vešiaky na svadbu.
- pri týchto svadbách som si uvedomila ako sa aj ja chcem raz vydať, čo keď si spätne pamätám pred pár rokmi, bola som zásadne proti tomu. :D
1/ piekla som (recept je aj tu na blogu), 2/socializovala som sa aj, 3/ keď nenápadne sleduješ frajera kedy mu pristáva lietadlo 4/prípravy na svadbu, 5/darčeky na svadbu 
A u g u s t (wedding, kríza, rozlúčka)
- august sa začal celkom dobre, priateľ mi pripravil deň plný prekvapení, šli sme na seagway do Košíc a vozili sa okolo jazera. Bolo to úplne super ako sme zo začiatku obaja hovorili, že sa na tom nikdy nenaučíme jazdiť a na konci sme sa už pretekali :D
- hneď ten večer sa stalo niečo, čo ma veľmi zasiahlo, o čom nebudem hovoriť ale myslím na to doteraz a niekedy sa kvôli tomu veľmi trápim... ale taký je život. Nie vždy všetko ide po masle :)
- bola som sa pozrieť na kone, videla krásy slovenskej prírody, znova pracovala, jedla dobré jedlo
- bola na svadbe D & M, vyrobila som im vešiaky na svadbu, kúpila si prvý česko-slovenský Vogue, pre mňa nezabudnuteľnou určite bude rozlúčka so slobodou, ktorú sme naplánovali pre V.
- stretla sa po dlhom čase s mojimi obľúbenými dievčatami T. a I., tancovala na smola a hrušky
- bola som uštipnutá včelou, zoznámila som Shaggyho s Majkym
- pripravovala dekorácie na svadbu pre V & D
1/to bola ale jííízda :D, 2/ výletik, 3/neviem ako sa to volá ale takú malo farbu, 4/ darčeky na svadbu part dva, 5/čakačky na dominiku, 6/keď sa náhodou stretnete na mieste kde by ste to nečakali, 7/bride team, 8/nepamätám si kedy som to fotila :D, 9/ družičky, 10/ rande u pána rybu, 11/ naša prvá spoločná svadbička, 12/toto som ja, keď plačem, lebo som stúpila na včelu a zostalo mi tam žihadlo, 13/ They met. They dont like each other.
S e p t e m b e r (wedding, koniec absolventskej praxe, nové zamestnanie)
- zabavila som sa skvelo na svadbe V & D
- praxovala som na daňovom úrade, zistila, že to vôbec nie je práca pre mňa,
- vyžierala som palacinky s Doms, lasergame-ovala, bowlingovala, začala som byť závislá na facebookovom "človeče nehnevaj sa"
- snažila sa písať a vymýšľať nové veci na blog,
- piekla som "apple pie" - recept nájdete aj tu na blogu,
- začala sa moja vášeň pre interiérový dizajn a škandinávsky štýl,
- a našla som si nové zamestnanie
1/paparazzi, 2/make-up, hair by DanyCuks, 3/po práci nie sú koláče ale káva, 4/paparazzi fotí mňa ako pažroším, 5/na lasergame, 6/kuchtím
O k t ó b e r (koncipientka, nové vlasy)
- od 1/10 som oficiálne zamestnaná, konečne. Moja psychika si toho veľa vytrpela. A asi po pár dňoch som sa už začala tešiť na dôchodok.
- jedla som skvelé koláče, nezdravé obedy, písala množstvo podaní, nakupovala,
- naučila som sa množstvo nových vecí do života,
- ostrihala som si znova na krátko vlasy, čo v podstate ani nie je veľmi nakrátko, ale oproti mojim vtedajším sú krátke,
- snažila som sa vyriešiť problémy všetkých ľudí, hľadala inšpiráciu do života, riešila technické problémy,
- ochutnávala skvelé jedlá a koláče, stretávala som ľudí, s ktorými je svet zábavnejší, infantilčila na The Sims 2, keďže som objavila, že sa na internete dajú stiahnuť všetky datadisky...
1/prvé foto ako zamestnaná, 2/po týždni práce, 3/prišiel mi preukaz, 4/smutná, lebo som spravila chybku, 5/ostrihala som sa, 6/koláčovala som, 7/harty pard v KE, 8/sister
N o v e m b e r (výročie, narodeniny, opuchy)
- zistila som, že V je tehotná <3,
- oslávila som 731 dní s D.
- žúrovali sme u Doms,
- opúchala som pod očami,
- oslavovala som narodeniny,
- opúchala som nad očami,
- opúchala som na perách,
- pozerala som film Bohemian Rhapsody
- mrzla som, bola som zúfala, lebo som nevedela z čoho tak opúcham, vylúčila som zo svojho tela cukor...
1/when you feel dumb, 2/anniversary gift, 3/keď prevraciaš celú noc a aj tak prídeš do práce, 4/ my birthday, 5/čiastočne napuchnutá a čiastočne už odpuchnutá, nechcite ma vidieť napuchnutú, ľudia ktorým som to ukazovala zdrhli za hranice :D  
D e c e m b e r (pretrvávajúce opuchy, alergia, návšteva Bratislavy)
- kúpila som si nový kabát, ktorý o dva týždne zlacneli, tak som si kúpila ďalší
- stále som opúchala
- začala som chodiť po lekároch a odberoch krvi,
- bola som na koncipientskom seminári v Bratislave,
- prvýkrát som bola na vianočných bratislavských trhoch, videla som Plačkovej Pink Garden :D
- opuchla som na celom tele,
- zistila sa, že mám alergiu na kravské mlieko
- alergológ to vyvrátil a povedal, že sa len zle stravujem, (a že "nepite mlieko, mlieko pijú iba kojenci" aha, ok, thank you, next alergológ)
- prihlásila som sa na rigoróznu skúšku,
- jógovala som, nakupovala darčeky, piekla, pracovala a znova trávila sviatky doma v kruhu najbližších <3     
1/ Pink Gardeeen, ale dnu som nešla :D, 2/Bratiska, 3/ ja čakajúc, čo mi dnes zase napuchne, 4/22:47 - keď pracuješ až do zaspania, 5/ toto bude pôdorys môjho domu, 6/ja ready na Vianky 2018, 7/ full glam, 8/odjíždím za zľavami, 9/ kúpila som si nové hodinky na meranie krokov a srdca.
Nedávam si žiadne špeciálne predsavzatia na rok 2019. Každý mesiac sa budem snažiť žiť život naplno aby som konečne bola so všetkým spokojná. A možno sa budem lepšie stravovať a viac cvičiť. 
Ďakujem, že ste tu so mnou počas roka 2018 boli. Mám vás všetkých veľmi rada. 
A prajem Vám, šťastný Nový rok. Vaša Čuks. <3 


2 komentáre:

  1. Dani aj tebe šťastný nový rok a článok som prečítala celý :) :D veľa úspechov, zdravia a lásky želám :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Dakujem, všetko dobre aj ja tebe želám :) a tak to si asi jediná ktorá ho prečítala celý :D <3

      Odstrániť

Ďakujem za komentár a prajem krásny deň! :)

www.danycuks.com | Template by DanyČuks