24. 11. 2018

Čo som sa naučila za 24 rokov svojej existencie?

24/11/2018
Pamätám si ako som mala 15 rokov a nevedela sa dočkať dňa, kedy budem mať 24 rokov 24.novembra. Akože symbolika, chápete.
No a dnes ten deň nastal. Ráno som sa zobudila a všetci doma mi hneď gratulovali. Nechápala som, veď len pred rokom som mala 18 rokov a zrazu mám už 24. 
Keď som ešte žila érou Pokecu a videla som že mal niekto 24 rokov, prišiel mi ako dospelák, ktorý má už vlastný dospelácky život a žije si svoj dospelácky sen. Keď sa pozriem ja na seba - na 24 ročnú, pracujúcu ženu, ktorá má stále na poličkách plyšákov a pozerá rozprávky a píše si články vo svojom virtuálnom svete, toto nie je predstava dospeláka ako keď som bola menšia.
A tak si tu sedím v kuchyni. Píšem si článok na blog, kým mám opuchnutú polovicu tváre, lebo sa mi tlačia osmičky a nemajú veľmi veľa miesta, a rozmýšľam akú "diaľku" som už prešla, aké priateľstvá zostali a aké odišli. 
Možno práve nie som spokojná s nejakými vecami v mojom živote, ale v podstate som veľmi šťastná. Za všetky skúšky, ktoré mi do cesty boli postavené, za všetky veci, ktoré sa mi zadarili, za všetkých ľudí, ktorých mám tak rada a ktorí majú radi mňa.

A čo som sa teda za 24 rokov mojej existencie naučila? :D

- že všetko sa dá zmeniť, len treba chcieť,
- že praví priatelia sú tí, ktorí s tebou zostanú aj v 24 rokoch,
- že sa neoplatí o iných hovoriť zle a šíriť negativitu,
- že ak ťa niečo trápi, pomysli si či ťa to vôbec bude trápiť o rok,
- že telesná výchova na stredných školách je predsa len k niečomu, lebo potom sa len tak neprinútiš hýbať sa,
- že prvú výplatu nebudeš chcieť len tak minúť,
- že aj keď si mala v detstve sny o tom ako po výške vypadneš z domu keď budeš zarábať, si rada že nemusíš platiť ešte nič a zatiaľ si šetriť,
- telefonovať s cudzími ľuďmi (vlastne nie to som sa ešte nenaučila.),
- že nie je umenie ísť spať neskoro ale ísť spať skoro,
- zabudnúť na svoje detské sny,
- oceniť dobre jedlo,
- tešiť sa z úspechov iných,
- akceptovať ľudí takých akí sú...
- a mnoho mnoho iných vecí.


Ďakujem, že ma naďalej čítate :)
-  Vaša 24-ročná Čuks. 

3 komentáre:

 1. Všechno nejlepší... mimochodem s telefonováním mám také problém a to nastupuji do práce, kde telefonovat budu docela často.

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem <3, uff veď práve tomu som sa ja obávala, pričom, telefonovanie by malo byť lepšie ako osobné stretnutia a konverzovania z očú do očú, lebo v podstate toho človeka nevidíme,tak by sme mali byť v chille, ale telefonovanie s cudzími ľuďmi ma veľmi veľmi stresuje.

   Odstrániť
 2. Všetko najlepšie :) Pri tom úvode som sa s tebou dosť stotožnila, pretože také isté myšlienky naháňajú mňa pri mojich narodeninách :D
  Recenzie-Kozmetiky

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár a prajem krásny deň! :)