21. 10. 2018

Movie tips #3


Ahojte! V dnešnom článku vám prinášam pár tipov na filmy, ktoré som videla v poslednom čase, prípadne dávnejšie, no stále na nich spomínam a rada by som vám ich odporúčala. Osobne mám takéto tipy článkov veľmi rada, najmä ak sa v nich spomínajú filmy o ktorých nepíše každý bloger. Nebojte, nebudem vám tu ešte odporúčať filmy ako napr. Zrodila sa hviezda a podobne :D. Ešte som ten film nevidela :D.
Každopádne, tu mám pre vás tri tipy na dobré filmy, ktoré ste možno nevideli a možno vám spríjemnia večer, a ak nespríjemnia, tak aspoň na ne budete dlho spomínať...

Utoya, 22. júla
- Film Utoya je venovaný obetiam útoku v Osle a na ostrove Utoya, ktoré 22. júla 2011 chladnokrvne zavraždil Breivik. Zobrazuje čo obete v danej chvíli prežívali. Budete tŕpnuť pri každom výstrele, bude vám z toho všetkého zle a zanechá vo vás súcit voči obetiam a nenávisť voči vrahovi.
- Film si možno o pár rokov pozriem znova. Pri jeho pozeraní sa vo mne miešali rôzne pocity. Chcela som pretočiť celý film a vedieť ako to dopadne, aj keď som to už dávno vedela, chcela som ho vypnúť no aj naďalej sledovať čo sa deje, chcela som im pomôcť...
- Zaujímavosťou tohto filmu je, že v ňom nezaznie žiadna hudba a neuvidíte žiaden strih, lebo je natočený na "jeden záber".

12 angry men
- film som videla na jednom seminári v škole, kde nám ho púštali v angličtine, lebo sa týka anglického práva. 
- Odohráva sa v jednej miestnosti kde je 12 mužov tvoriacich porotu. V tom čase pre odsúdenie sa vyžadovalo, aby sa porota zhodla jednohlasne, či niekoho odsudzujú alebo nie (dnes myslím, že to už tak nie je a platí väčšinový princíp)
- v podstate tam ide o to, že 11 mužov je za odsúdenie a jeden jediný je proti a snaží sa dávať rozumné argumenty, prečo má pochybnosti o odsúdení páchateľa. 
- A ešte sa jedná o film z roku 1957 a je čiernobiely. Ale to nech vás vôbec neodradí :)

Pride & Prejudice
- Určite som už niekde na blogu spomínala, že mojim all time favourite filmom je práve Pýcha a predsudok. Ale tá verzia s Keirou Knightly.
- Ide o romantický film podľa rovnomenného románu Jane Austinovej o láske medzi Elizabeth a pánom Darcym. Medzi ich láskou však stojí pýcha a predsudky voči jej rodine. 
- Čítala som aj knihu, dokonca som videla aj 6 dielny film z roku 1995, no verzia s Keirou Knightly je pre mňa aj tak top aj s krásnou sprievodnou hudbou. 
 Všetky tri filmy majú veľmi vysoké hodnotenia na csfd. 
Videli ste ich alebo si ich plánujete pozrieť? Prípadne mi sem môžete hodiť vaše obľúbené filmy :)
Dajte mi vedieť :)

_______________________________________________________

Sledujte ma aj na: 
Facebooku  |  Instagrame  |  Tumblr  |  Bloglovin  |  G+
Ak máš nejaké otázky, opýtaj sa ma (môžeš aj anonymne):
ask.fm/danycuks
alebo email
danycuks@gmail.com

8 komentárov:

 1. Jasné Pýcha a Predsudok v tejto verzii je asi top romantický film. No a pán Darcy je taký fešák, že už len pre neho sa oplatí film si pozrieť. Tiež som čítala aj knihu a bola asi ešte lešpia ako film.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Z těchto filmů pro mě jedině Pýcha a předsudek, film se mi moc líbil, ale není to typ filmu, kterých bych si pustila znova.

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Pýcha a predsudok je aj moja srdcovka, videla som ju už snáď 50x. A ostatné 2 znejú dosť dobre, keď budem mať niekedy budúce leto čas, tak si pozriem. :D

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Nejdřív bych chtěla říct, že máš moc hezký takový minimalistický a čistý (víš jak to myslím :D) blog :)
  Pýcha a předsudek je nádherný film, četla jsem i knížku, která taky rozhodně stojí za to :) Ty další dva vypadají taky skvěle, moc se mi líbí, že to nejsou takové ty klasické americké filmy, které ti moc nedaj, ale vypadají, že se z nich i něco naučíš :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Klobúk dole za typy! Vážne dobré a kvalitné filmy!
  xxx Alexandra z MS ALWAYS LATE

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár a prajem krásny deň! :)

www.danycuks.com | Template by DanyČuks