15. 9. 2018

Power yoga | #lifestyle


Ahojte!

Pred pár mesiacmi som absolvovala štvordňový kurz power jógy pre začiatočníkov v Michalovskom štúdiu jógy - Creative Yoga Studio. V poslednom čase vidím čoraz častejšie rôzne posty o jóge a to nielen na FB ale aj na tumblr a instagrame a všetko vyzerá tak ľahko a krásne a preto som sa rozhodla Vám v dnešnom článku priblížiť túto moju skúsenosť. Aby som vyvrátila predstavy o tom, že je to ľahké a aby som navnadila, prípadne odradila všetkých, ktorí nad tým rozmýšľajú. :)

Na začiatočnícky kurz som chodila v máji. Nahovorila ma na neho moja sestra, ktorá vždy chcela skúšať cvičiť ale ani ju ani mňa posilka veľmi nebavila. Obe sme od prírody chudé a preto jediné čo sme potrebovali bolo trochu spevniť postavy. Pred pár rokmi sme skúsili aj Zumbu, ktorá nás však vôbec nezaujala. Jóga bolo niečo, čo sme obe pozorovali a tajne niečo také chceli vyskúšať.  

V Humennom je otvorené štúdio jógy Creative Yoga Studio. V Michalovciach takéto niečo nebolo a myslím, že po rastúcom záujme zo strany žien o otvorenie štúdia v Michalovciach sa majiteľka a jogínka Adriana rozhodla otvoriť štúdio aj v Michalovciach. Štúdio otvorila formou kurzu, na ktorý sa dalo prihlásiť a následne uskutočňovala hodiny power jógy. Kurzov bolo doteraz už dosť. Ja som stihla ísť asi na druhý kurz, ktorý sa realizoval. (A odvtedy myslím že bolo ďalších 7 kurzov? Nie som si istá a ani som to nepočítala.)

Pár info o kurze:
 • cena - 20€
 • trvanie - 4 dni po cca 1,5 hodiny 
V čase, keď som začala chodiť na kurz som mala týždeň pred poslednou štátnicou a bolo to pre mňa dosť náročné, že som sa na niečo také dala.. Kurzy boli večer a domov som chodila unavená, dobitá a potrebovala som sa potom ešte učiť. Zvládala som to jedine s plačom a veľkou a silnou dávkou kávy večer. :D

Ako kurz prebieha?
 • uvidíte udalosť na FB stránke Creative Yoga Studio a prihlásite sa prostredníctvom správy na FB
 • Kurz prebiehal 4 dni - 14.5., 15.5.,16.5. a 17.5.
 • na kurze sme sa naučili základne pozície (asány), celý pozdrav slnka, ktorý na hodinách často praktikujeme a ako správne dýchať.  

Výhody kurzu:
 • páčil sa mi osobný prístup ku každému - ukáže vám, čo robíte zle a ako to robiť správne. 
 • cena kurzu - v cene máte 4 hodiny plus ďalšiu hodinu po kurze zdarma

Nevýhody kurzu:

 • Trochu mi prišlo odveci, že sme mali na prvej hodine kurzu všetci povedať ako sa voláme, čo robíme, koľko máme rokov a či máme nejaké zdravotné problémy, ktoré by nám prekážali v cvičení power jógy. Na jednej strane chápem, že to patrilo k tomu aby si naša jogínka s nami vytvorila osobnejší vzťah, ale hovoriť o sebe pred viac ako 20 ženami, ktoré ma nezaujímajú a ktoré nezaujímam ani ja, mi prišlo trochu mimo. (Chápte, že toto je môj osobný názor, pretože niektorým ženám sa to veľmi páčilo a hovorili by o sebe aj 2 hodiny :D ) Mne to prišlo trochu zbytočné na prvej hodine a zabralo to z nej 40 minút. 
 • Okrem toho niektoré veci mi prišli tiež zbytočné ako napríklad čítanie o tom ako jóga vznikla a podobne. 
 • Na poslednej hodine sme zase posledných 40 minút mali každá povedať náš názor na kurz a čo by sme na ňom zmenili. Lepšie by asi bolo formou lístkov, ktoré by sme potom niekde pri odchode hodili do krabice.    

Zhrnutie kurzu:
- osobne by som kurz dala na dve alebo na tri hodiny. Štyri hodiny kurzu v rámci štyroch dní mi prišli asi veľa.
- cena kurzu mi prišla úplne v pohode a aj samotný kurz teda okrem vecí spomenutých vyššie.


Ostatné hodiny power jógy:

 • Priebeh: každá hodina prebieha asi tak, že na začiatku si ľahnete na chrbát a snažíte sa dýchať, potom svoj dych kontrolujete, sťahujete panvové dno a robíte, čo vám váš jogín hovorí. Potom začnete s jednotlivými pozíciami. Väčšinou sa začína pozdravom slnka, ktorý opakujete aj 10x. Potom prechádzate do statickej časti, kde robíte rôzne asány a dýchate. Možno sa to zdá ako ľahké ale práve pri takýchto pozíciách má každý najväčší "problém" a najviac sa potí. Na konci prejdete do Shavasany, kde znova kontrolujete svoj dych a snažíte sa oddýchnuť pričom občas niekto aj zaspí :D  
 • po kurze som si myslela, že samotné hodiny budú taký "light" ako bol samotný kurz ale opak bol pravdou. Bola to poriadna makačka a doteraz sa z každej hodiny vraciam s poriadnou svalovicou.
 • cena hodín - 3,50€ a permanentnka 30€ na 10 vstupov.
 • no zvykla som si a jógu považujem už za súčasť svojho života. Aj keď nechodím tam úplne pravidelne, idem tam len vtedy keď potrebujem poriadne vypnúť a dobiť sa jednak pozitívnou energiou, ktorá z každej hodiny sála a jednak úplne sa doraziť po celom dni. 
 • osobne si však myslím, že jógou sa schudnúť nedá pokiaľ ju necvičíte asi tak 5x do týždňa, čo sa dá samozrejme a môžete ju cvičiť aj samé doma, ale doma vás nikto nedonúti urobiť 10x pozdrav slnka ako na hodinách :D Myslím si však, že si ňou pekne spevníte postavy a môže byť ideálna k cvičeniu v posilke. 

Cvičíte jógu? Cvičili ste? Baví vás to? 
Dajte mi vedieť. :)
Čuks.


_______________________________________________________

Sledujte ma aj na: 
Facebooku  |  Instagrame  |  Tumblr  |  Bloglovin  |  G+
Ak máš nejaké otázky, opýtaj sa ma (môžeš aj anonymne):
ask.fm/danycuks
alebo email
danycuks@gmail.com

5 komentárov:

 1. Jógu jsem ještě necvičila a ani nad ní nepřemýšlím. To představování by se mi taky nelíbilo. Mohla vám klidné rozdat nějaké dotazníky,které byste ji doma vyplnily a měly tak o trochu cvičení více.
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Na power jogu jsem chodila během prvního semestru na vysoké. Moc mě to ale nezaujalo, mám radši takovéto cvičení, při kterém se i zapotíš :)

  Little Dreamer

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Na jógu nechodím, ale přemýšlíme s kamarádkami, že by jsme od zimy začaly. :))

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tak teda power jógu by som si rada vyskúšala, vyzerá to zaujímavo ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Jógu jsem chtěla zkoušet podle videí na youtube, ale momentálně na to nemám vůbec čas

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár a prajem krásny deň! :)

www.danycuks.com | Template by DanyČuks