3. 9. 2018

My goals | August 2018

Ahojte!
August mi zbehol neskutočne rýchlo. Ani som si nemyslela, že čas uteká tak rýchlo. V poslednom čase na to myslím neustále. Ako rýchlo prejde určité obdobie. Hlavne keď sa na niečo tešíte a ono to tu hneď je. Napríklad ako som sa na strednej stále tešila na Vianoce. Alebo na prázdniny a potom bol zase ich koniec... to načo sa veľmi tešíte príde proste veľmi rýchlo a rovnako rýchlo aj odíde.

Tento mesiac bol pre mňa naozaj hektický. Každý víkend som bola mimo domova a pomáhala s prípravami na svadbu, bola na svadbe alebo s mojimi besties zo strednej na byte v KE. Aj keď by som si myslela, že takéto cestovanie by ma vôbec nebavilo, práve naopak. Bavilo ma to neskutočne každý víkend vypnúť. Som taký sťahovavý vták. Aj keď sa vždy nakoniec rada vraciam. Pamätám si, že som sa vždy tešila aj na intrák... vysoká škola mi bude proste chýbať :D 

Dosť bolo mojich myšlienkových pochodov a musím teda písať v tomto článku o tom, o čom som v skutočnosti písať chcela. Pre august som si na začiatku zvolila tieto tri ciele:

1.) pripraviť pre V. rozlúčku so slobodou
2.) naučiť sa základy abecedy z Breillového písma
3.) dosiahnúť prvú 100ku na instagrame @danycuksblog.

1.) pripraviť pre V. rozlúčku so slobodou
- ono v podstate sme prípravy zahájili už v júni. Predsa len treba všetko stihnúť a naplánovať. Aj keď také hrubé predstavy sme už aj mali. O príprave na rozlúčku so slobodou chystám samostatný článok, kde prezradím ako to celé prebiehalo a čo sa dialo na čo netreba zabudnúť a pod. 
- rozlúčka bola 11/8/2018 a budem ešte veľmi dlho na ňu spomínať. Bolo to také dievčenské, jednoduché, s kopou smiešnych príhod a alkoholu :D Samozrejme sme sa všetky zhodli na zákaze akýchkoľvek trápnych, pubescentných dekoráciách a programe. Všetky sme sa tam boli dospelé a pri rozume.


2.) Naučiť sa základy abecedy z Breillového písma
- s prvými písmenami písma pre nevidiacich sa asi všetci stretávame na krabičkách od liekov. Pri učení na štátnicu bolo pre mňa samozrejme všetko zaujímavejšie ako učenie sa a v tom čase som bola dokonca aj chorá, veľmi chorá a na mojom stolíku bolo zrazu veľké množstvo liekov. Tak som ich jednoducho musela nejak využiť.
- odvodiť názov lieku a priradiť k nim písmená bolo celkom jednoduché hlavne ak išlo o krátke názvy. Pomaly mi zapínalo, ktoré je aké písmeno a podobne a tak som sa naučila pár prvých písmen. 
- pre mňa je vždy fascinujúce všetko iné ako to poznám ja. Skúšala som si aj aké to je čítať so zatvorenými očami a poviem vám klobúk dole pred všetkými nevidiacimi, čo to dokážu.
- zvyšné písmená, ktoré som si nevedela odvodiť z liekov som sa naučila  prostredníctvom internetu. Mám ich všetky pekne napísané na jednom papieri, aby som ich mala pokope a mohla kedykoľvek do neho nahliadnuť. 
- okrem toho som rozmýšľala, že sa prihlásim na kurz znakovej reči. Pamätám si ako som sa ako malá naučila pár písmen v znakovej reči, pretože môj dedko, ktorého som nikdy nepoznala stratil sluch a komunikoval aj takto. Vždy ma fascinovali také veci, najmä keď vidím niektorých ľudí komunikovať v znakovej reči. 

3.) dosiahnúť prvú 100ku na instagrame
- prvú stovku mojich followerov na instagrame som sa snažila dosiahnúť svojim "contentom", aj keď mi postovanie každý deň vôbec nejde, aj keď sa nedržím témy alebo nie je snehovobiely, či čiernobiely ani nič podobné. 
- veľmi veľmi odcudzujem, ak niektorá z instablogeriek si nahrabáva followerov tým, že denne folowne 1000 náhodných ľudí a potom ich na druhý deň unfollowne, ako mňa jedna dotýčná už piatykrát. Najskôr som ju začala sledovať, no týmto krokom mi už lezie na nervy a nakoniec som ju unfollowla. 
- myslím, že je lepšie lajkovať fotky a týmto sa ľudia na tvoj profil pozrú a sami rozhodnú, či ťa sledovať budú alebo nie. 
- v poslednom čase je množstvo instablogeriek, ktoré zo svojho instagramu spravili reklamnú plochu. nevravím, že raz za čas to nie je zlé, prípadne možno aj žiadúce, ale sledovať každý deň sponzorovaný produkt, súťaže a podobne je trochu unavujúce. Preto ma instagram trochu sklamal. Všetci sa ženieme za ľahkým zárobkom v podobe peňazí z reklám na instagrame, no reálne vám to do života asi nič nedá. 
- každopádne som si zmyslela, že tento tretí bod si odteraz budem nechávať na nejaké moje goals čo sa budú týkať blogu alebo instagramu.   
- každopádne č.2 moja prvá stovka na instagrame je tam. Aj keď mám pocit, že väčšinu z nich tvoria fejkove účty, eshopy alebo arabi, ktorý mi potom vypisujú súkromné DM v ich jazyku, ktorý nie som schopná prečítať :D
     

Aké boli vaše augustové "goals"? Dajte mi vedieť.

_______________________________________________________

Sledujte ma aj na: 
Facebooku  |  Instagrame  |  Tumblr  |  Bloglovin  |  G+
Ak máš nejaké otázky, opýtaj sa ma (môžeš aj anonymne):
ask.fm/danycuks
alebo email

4 komentáre:

  1. Obdivuju tě, že se sama od sebe učíš základy Breillového písma! Klobouk dolů :) Já si svoje goals plním denně - někdy se povedou, někdy ne, ale neustále si jdu za nimi a to je to nejdůležitější :) Jsem totiž hroznej snílek :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Augustové goals? Že mě chtěli vzít v práci, kterou jsem musela odmítnout, asi to například.:) Jinak brailové písmo by mě také lákalo, základy znakovky mám ze školy, protože jsem studovala sociální práci a měli jsme to jako volitelňák, ale úplně dobře znaky neovládám...

    Somethingbykate

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár a prajem krásny deň! :)

www.danycuks.com | Template by DanyČuks