8. 8. 2018

My favorite books ♥Ahojte!

V dnešnom článku by som vám rada niečo povedala o mojich troch najobľúbenejších knižkách. Mávam ich uložené niekde hneď po ruke, lebo si v nich rada a často listujem. Väčšina z vás, blogerských duší ich určite bude poznať, pretože sa jedná o celkom zaujímavé knižné výplody. Hlavne teda len dve z nich. Tretiu vám priblížim ako poslednú, petože je celkom iná akoby ste čakali.

Malý princko je pre mňa úplne srdcovou záležitosťou odkedy som si ju kúpila. Prekvapivo som ju prvýkrát čítala pred dvoma rokmi v novembri, kedy som si ju kúpila na narodeniny. 

Každopádne čo sa knižky týka, zistila som, že nie každému sa páči. Teda existujú dva typy ľudí. Ktorí ju milujú a pomaly uctievajú a potom ľudia, ktorým je ukradnutá. 

"Dobré vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné." 

Ja patrím medzi ľudí, ktorí ju zbožňujú. Videla som aj rozprávku malý princ, ktorú si môžete pozrieť online aj TU a poviem vám po dlhej dobe rozprávka, pri ktorej som plakala a yes, som veľký plačko pri filmoch a aj pri rozprávkach.

Knižka je v podstate rozprávkou, ktorá rozpráva o malom princovi, ktorého stretol autor a ktorý mu rozprával svoj príbeh. Nádhernôta ♥. Knižku je potrebné čítať medzi riadkami aby si človek z nej niečo odniesol. 

Ďalším knižkovským počinom je knižka čistá_duša od autora Čistá Duša. Teda logicky od anonyma. (alebo anonymky? môj tip)

D. mi knižku podaroval na narodky minulý rok. Pamätám si ako mi hovoril, že ju zháňal kade- tade po celom Slovensku v kníhkupectvách, lebo bola asi pár dní po vydaní a už ju skoro nikde nemali.

Čistú dušu som sledovala na instagrame už dlhšiu dobu, pretože tie texty mi hladkali dušičku a úplne som sa s nimi stotožňovala.  

"Nauč sa odpúšťať alebo sa nauč opúšťať."

"Čo sa to stalo s nami? Čo sa to stalo so snami?"

Rovnako nie každý pochopí texty, sú dvojzmyselné, prípade na zamyslenie alebo v nich treba hľadať čosi viac. No ja ich milujem každú do jednej. Pretože táto knižka mi "hovorí z duše".  ♥


Poslednou knižkou ani nie je knižka ako skôr zápisník. Dostala som ho na 22. narodeniny spolu s perom rovnakého obalu ako má zápisník. Pero však nosím na kľúčoch.

Pre mňa je tento zápisník výnimočný v tom, že si v ňom zapisujem krásne myšlienky, ktoré nájdem na tumblr, FB alebo instagrame a s ktorými sa úplne stotožňujem. Citáty alebo myšlienky si ozdobujem ešte nálepkami aby to nebolo smutné.

Začala som to robiť len tento rok, kedy som si povedala, že na niečo tento prázdny zápisník využiť musím. Rada do neho nahliadam a hrejem sa týmito vetičkami pri srdiečku.

Máte aj vy niečo takéto podobné u vás doma? 

Aké sú vaše obľúbené knižky? Poznáte niektorú z vyššie spomínaných? 

Dajte mi vedieť :)
- Čuks.


_______________________________________________________

Sledujte ma aj na: 
Facebooku  |  Instagrame  |  Tumblr  |  Bloglovin  |  G+
Ak máš nejaké otázky, opýtaj sa ma (môžeš aj anonymne):
ask.fm/danycuks
alebo email
danycuks@gmail.com6 komentárov:

 1. Poznám malého princa, čítala som ju dávnejšie ale tiež ma chytila za srdce :) V poslednej dobe mám pocit, že je okolo nej veľký boom, pritom mám pocit, že niektorí ľudia sa možno ani tak nezamýšľajú nad jej zmyslom. A čistá duša, nepočula som o nej ale zaujala si ma. Mám rada citáty a všetko s takou hĺbkou.

  Lumi z Recenzie-Kozmetiky

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Momentálně mám oblíbenou knihu Hodina tance a lásky. Znám pouze malého prince, ale moc mě nezaujal. Není to špatné čtení, ale nemusím ho číst znova.:)

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Malého princa som dostala ako darček na Vianoce, no ešte som ho čítať nezačala :D A knihu od čistej duši síce nemám, no pravidelne sledujem jeho IG stránku a všetky jeho slovné hračky hltám jedným dychom :)

  THE EFFLORESCENCE GIRL

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Skvelý článok! :) Musím povedať, že ja sa pri Princovi radím do tej druhej skupiny - aj som ho začala čítať, no nikdy nedokončila, lebo ma to nebavilo. Nevedela som sa pre to nadchnúť. Ale možno o pár rokov, keď knihu vezmem do ruky, zmením názor. :) Inak myslíš, že sa kúpa Čistej duše oplatí? Nie je to taká polhodinová záležitosť? :/

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Noo pre mňa je Čistá duša knižka ku ktorej sa vždy vraciam, riadky v nej mi pripomenú isté momenty v mojom živote. Jasné, že keď začneš čítať máš to za polhodinu ale určite sa k nej budeš vraciať :)

   Odstrániť

Ďakujem za komentár a prajem krásny deň! :)