31. 7. 2018

My goals | July 2018


Tento mesiac zbehol rovnako rýchlo ako predošlý. Síce mi nevyšlo všetko ako som chcela, čiastočné "goals" som však splnila. Aj to je pre mňa dosť. Aký ste mali júl vy? Verili by ste tomu, že už je polovica prázdnin za nami? Aj keď ja ich už za prázdniny nepovažujem. Stali sa z nich obyčajné pracovné dni a víkendy. :( Prípadne ak mám byť pozitívna, stali sa z môjho života nekonečné mesiace prázdnin. :D
Čo som si však dala tento mesiac za ciele? Poďme sa na to pozrieť :)
Medzi moje tri ciele na tento mesaic patrili:

 • vypiť aspoň 5 pohárov vody denne,
 • nájsť si prácu,
 • robiť niečo, čo ma bude baviť.

1.) Vypiť aspoň 5 pohárov vody denne
- tento goal som si určila preto, lebo zanedbávam svoje telo v týchto horúčavách a nedodávam mu dostatok tekutín, čo sa prejavuje tak, že mávam závraty, som rýchlo vyčerpaná, vysychajú mi pery, som podráždená a smutná. Áno aj to, že bývam smutná je dôsledkom toho, že nedodržiavam pitný režim. Zistila som to vtedy, keď som sa učila na štátnice. Keď som si k sebe do izby zobrala celú dvojlitrovú fľašu vody a pila som pravidelne, zistila som, že som menej vystresovaná a že sa mi lepšie učí. (odporúčam ak sa musíte učiť a nejde vám to)
- ešte asi v júni som si kúpila hrneček ^_^, ktorý som práve na tento účel kúpila, lebo jednak:
a) je objemný (250 ml),
b) je krásny a fotogenický. 
- začiatkom mesiaca, kedy som si určila tieto ciele som sa tento môj pitný režim snažila veľmi poctivo plniť. No ako som tak o prijímaní vody čítala, nie vždy človek potrebuje liter a pol vody (a viac). Ak len sedí doma a nevyvíja žiadnu fyzickú aktivitu, nemusí prijímať toľko vody ako napríklad, keď niekam ide (pešo) a je vystavovaný priamemu slnečnému žiareniu. Rovnako sa príjem vody pohybuje aj od váhy. 100 kilový chlap má vypiť oveľa viac vody ako 50 kilová žena.  
- toľko k obkecávaniu a teraz k môjmu progressu --> well, mohla som si viesť aj lepšie. Niektoré dni som nepila ani minimálne množstvo vody a niekedy som si uvedomila, že som vypila len jeden pohár vody (samozrejme nerátam kávu). Viem, že existuje nejaká aplikácia aj na mobil ale nechcela som si inštalovať ďalšiu appku. 
- Každopádne väčšinu mesiaca som sa snažila piť veľa vody. Naučila som sa piť vodu z vodovodu, pretože mi bublinky nerobia dobre na moje hrdlo. 
- Ako taký tip pre pitie dostatočného množstva vody odporúčam kúpiť si nejakú peknú fľašu vody, z ktorej piť bude radosťou a bude fotogenická aj pre váš instagram. (napr. Jysk, pepco, Kik a iné predávajú krásne fľaše v rôznych farbách a hlavné sú lacné)

2.) Nájsť si prácu
- pre mladých právnikov bez reálnych pracovných skúseností je hľadanie si práce náramne ťažké. Moje predstavy o skončení školy a o tom ako to v skutočnosti je, sú od seba náramne vzdialené. Nechajte ma, nech vám to priblížim:
a) moje predstavy po skončení školy - nájdem si super prácu, kde budem chodiť s radosťou, budem mať nie horibilný ale aspoň plat s ktorým budem relatívne spokojná na začiatok, zoberiem si hypotéku, kúpim si byt a ojazdené auto a postupne si budem budovať svoj palác.
b) realita - mám titul - Mgr., robím v rámci absolvenstkej praxe za smiešne peniaze, bývam stále doma, skoro všetci ignorujú môj záujem o prácu a vzdelávanie, prípadne ak by aj bol záujem, ten plat je taký smiešny, že keď budem robiť čašníčku zarobím viac, na niektoré výberové konania sú také požiadavky, že môžem ísť radšej do zahraničia opatrovať deti. SUPER! :D
- niekde som čítala, že absolventi práva si vraj pýtajú veľmi veľa na začiatok, neviem koľko je veľa ale tu na východe v rámci koncipientskej praxe asi žiadna advokátska kancelária neponúkne viac ako 700€ v hrubom (ani toľko som však nevidela). Jedine v Bratislave som videla ponuky aj za 1000€. Lenže do BA sa sťahovať nechcem. Aspoň teraz nie. Advokátske kancelárie ponúknu plat 500€ a rob od 8:00 do 17:00, v strese. Nie vďaka. 
- prácu som si teda 2 mesiace po skončení školy stále nenašla aj keď aktívne na tom pracujem a snažím sa vymýšľať všetko možné. Povedala som si nakoniec, že tento rok to ešte nejak pretrpím a ak si tento rok nič nenájdem, budem rozmýšľať čo a ako ďalej. :D
- čiže goal numero due je FAIL :D 

3.) Robiť niečo, čo ma bude baviť
- keďže moje pracovné nasadenie je jeden veľký fail, rozhodla som sa, že pomôžem aspoň kamoškám s prípravami na svadbu na ktoré som pozvaná a čakajú ma v auguste <3
- pre D. som vyrábala vešiaky na svadobný oblek a svadobné šaty. Myslím, že sa mi aj celkom vydarili a D. sa tiež veľmi páčia. Dala som si na nich veľmi záležať a ak sa vám páčia, možno v niektorom z budúcich článkov spravím aj DIY aby ste si niečo podobné mohli vyrobiť aj vy :) - fotku si môžete pozrieť aj na mojom instagrame, kde som zdieľala aj proces ich tvorby. 
- ďalšou záľubou je pečenie! Jeminečky ja som sa zbláznila do pečenia ale nie koláčov ale týchto mini pizzovníkov, volám ich aj pizzky xD. A napiekla som ich už toľko, že som za ten čas pribrala 3 kilá. Rýchlo musím ísť študovať nejakú vysokú aby som sa zase dostala do stresu a chudla :D   

Čo ste stihli vy tento mesiac? Ako prázdninujete? :) 
Dajte mi vedieť.
Čuka Čuks.   


_______________________________________________________
Sledujte ma aj na: 
Facebooku  |  Instagrame  |  Tumblr  |  Bloglovin  |  G+
Ak máš nejaké otázky, opýtaj sa ma (môžeš aj anonymne):
ask.fm/danycuks
alebo email
danycuks@gmail.com

      

13 komentárov:

 1. Nuž s prácou na východe je to veľmi ťažké. Mne samej sa to tiež nepodarilo a tak som odišla do Bratislavy, tu som aj študovala čiže to pre mňa nebolo tak náročné žiť tu. A v júli som toho stihla dosť, top zážitok bola asi Ibiza párty na našej krásnej Šírave a samozrejme bazény na Kamenci.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hej počula som, že Ibiza párty bola super :D
   A s prácou to asi budem musieť riešiť podobne a odísť :/

   Odstrániť
 2. Haha, s tou vodou sa tu momentálne s tebou stotožňujem. Ja som si až aplikáciu musela stiahnuť až mi pripomína piť.

  Klaudia Duranova BLOG  / check my IG

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jéj, som rada, že si zavítala na môj blog a ja som tak mohla nájsť tvoj :) Už ťa aj sledujem.

  Noo 1. goal - som na tom rovnako. Veľakrát som sa pokúšala dohliadať na svoj pitný režim ale stále to zlyhalo po pár dňoch :D Ja vodu z vodovodu pijem, dokonca mi aj reálne chutí ale niekedy sa nedonútim vypiť množstvo aké by sa malo. Nápad s tou fľašou je ale veľmi dobrý a sama viem, že naozaj zaberá!

  2. goal - to mi je ľúto a na druhej strane vieme ako to chodí. Slovensko, absolventi = otras. Oni v tej vláde ozaj netušia že takto si mladýc absolventov neudržia ale budú sa oháňať tým koľko pokrokových vecí kvôli nám robia aby sme tu zostali. WHAT? A kde sú? Slovensko je hrozná krajina čo sa týka ponúk pre mladých absolventov, nech sa nečudujú, že svoju energiu nakoneic nebudeme vrážať tuto a za nič. Verím však, že postupom času naberieš skúsenosti a nájdeš si ozaj dobrú ponuku.

  3. goal - za to pečenie ťa obdivujem!

  Lumi z Recenzie-Kozmetiky

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mňa najviac vytočilo, že proste keď som evidovaná na úrade práce a dali mi ponuku absolventskej praxe a pýtala som sa, že kebyze ju chcem odmietnuť tak mi povedali že by ma vyradili z evidencie - paradicka hned klesá nezamestnanosť a vo vláde sa všetci radujú. Tu musíš zobrať prvú vec, čo ti ponúknu inak ideš preč. Kazdopádne to neberiem nejak tragicky ale pozitívne, že za 130€ mesačne aspoň nesedím doma ale naberám pracovný rytmus a aspoň sa nenudím :D

   Odstrániť
 4. hezkej článek já ted mám předsevzetí zhubnout a posílit svaly

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tiež pijem veľmi málo vody, doktorka už má zo mňa nervy a stále ma napomína. Síce sa to už zlepšuje, no nemám k vode stále nejaký hlboký vzťah :D
  Som veľmi zvedavá, ako bude pokračovať tvoje hľadanie práce, nakoľko za právničku chcem ísť aj ja. Takže samozrejme držím palce a hlavne veľa energie a šťastie! :)

  THE EFFLORESCENCE GIRL

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tie malé pizze vyzerajú super! S pitným režimom mám problém aj ja a tiež by bolo vhodné, aby som sa do neho viac tlačila, obzvlášť teraz počas tých hnusných horúčav! :)

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Asi to je celkom frustrujúce trápiť sa niekoľko rokov na vysokej a mať potom problém nájsť si niečo v odbore. No verím, že je to len dočasné a už čoskoro nájdeš niečo, čo bude pre teba to pravé. :)

  Igelitku si neprosím / Facebooková stránka

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Bohužiaľ s prácou je to ťažké. Keď je dobrá práca, tak je málo platená. Ono celkovo sú všetky práce dosť málo platené, keď nad tým človek premýšľa. Hypotéka, auto, poplatky, jedlo, kozmetika, oblečenie...je toho strašne veľa čo treba platiť ale žiaľ tie platy nie sú až také aké by mali. Prajem veľa šťastia v hľadaní práce :-) Snáď si ju čím skôr nájdeš a osamostatníš sa ;-)

  Suesanqa

  OdpovedaťOdstrániť
 9. S vodou to mám podobne, tiež vypijem dosť málo. Ja som mala aj takú appku, ktorá mi pripomínala, že sa mám napiť. Bolo to celkom fajn, ale proste , keď sa napiť nejdeš, tak sa aj tak nenapiješ a si tam, kde si začala. :-D
  S tou prácou ti rozumiem, hlavne u nás sú tie platy fakt malé. Keď chceš ziť ako priemerný človek, neuťahovať si opasok na poslednú dierku a ešte čo to pošetriť, tak z 500€ a ešte k tomu ak si sama, tak len tak tak vyžiješ, keby si máš platiť všetko sama. Nuž, bohužiaľ je to tak, a to ešte nevravím, keď niekto plánuje rodinu a robí preto všetko, aby bol zabezpečený bez hypotéky na krku, pretože nikdy nevieš čo sa môže stať. My sme sa s priateľom rozhodli ísť do ČR, zarobiť, aby sme splatili aspoň hypotéku a dvom nám to bude trvať približne 3 roky, aby sme sa jej zbavili. :-D Snáď sa nám to podarí čím skôr a potom by sme chceli rodinku. :-D :-) nuž, uvidíme, človek má rôzne plány a život si to vždy inak zariadi. :-D

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár a prajem krásny deň! :)