19. 8. 2017

How to be happy


1.) Usmievaj sa. Je to zadarmo a nakazíš tým druhých. Viem, občas sa nedá len tak usmievať, ale keď to budeš robiť, získaš si tým množstvo ľudí. Smiech lieči a je nákazlivý. :)
2.) Skús si napísať každý deň niečo dobré, čo sa ti stalo, za čo si na seba hrdá alebo čo ťa potešilo. Hneď budeš mať lepšiu náladu. (Dnes som neplakala..., dnes som cvičila...., dnes som sa nehrbila)

 3.) Je tak divné ako hudba dokáže ovplyvniť človeka. Pri veselých pesničkách tancujem a pri smutných plačem. Ak mám pravdu povedať pri každom článku ktorý som videla podobného typu som našla bod s tým, že keď si smutná počúvaj veselú hudbu. Ale nefunguje to. Keď si smutná budeš počúvať smutnú hudbu. Pretože keď budeš smutná a budeš počúvať veselú hudbu len ťa to nahnevá. A to nechceme. Tak radšej si pusti smutnú hudbu, vyplač sa ale keď prestaneš plakať, už viac pre tú istú vec neplač.
4.) Predtým ako sa "rozhodneš", že budeš smutná, spýtaj sa samej seba, či na tom pre čo si smutná bude vôbec záležať o takých 6 mesiacov? Ak nie, tak sa hneď budeš cítiť o trochu lepšie.
5.) Maj rád to ako vyzeráš. Každý sme jedinečný a krásny. Ak niekto hovorí, že niekto je škaredý alebo podobne má skôr problém sám so sebou. Možno však nebudeš krásna pre nejakého chlapca ale pre iného určite áno. To mi pripomína, že minule som zahliadla niečo na facebooku a hneď mi to zdvihlo náladu, lebo voči sebe vieme byť veľmi kritickí:
"Keby si sa videla spôsobom, akým ťa vidia ostatní..."

6.) Prestaň sa obklopovať ľuďmi, ktorí sa len sťažujú a sú smutní, prípadne ich nezaujímaš ty ale chcú len dať zo seba von svoje problémy/radosti/starosti... Viem, že je to ťažké ale urob to. Zbav sa takýchto ľudí.
7.) Skús byť aj trochu sebec, rob veci pre seba a nie pre druhých. Kúp si kvety sama ak ťa to robí šťastnou a neočakávaj od iných nič.

Toto nie je nejaký návod na šťastie. Je to len chabých 7 bodov, ktoré sa snažím dodržiavať, keď je mi ťažko. Musela som ich sem napísať, lebo v poslednom čase je všade toľko nenávisti až mi je z toho zle. A tej sa treba vyhýbať. 

Love & Peace. 
- Čuks.

8 komentárov:

 1. Super článok! Ten bod s hudbou - som rada, že konečne to má niekto ako ja! A presne ako píšeš, ak niekto posudzuje druhých, má problémy sám so sebou. <3

  P.S.: Tá tvoja fotka v tomto článku tomu dodala úplne iný rozmer. Verím, že si tam bola úprimne šťastná :)

  LEUSLIFESTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno sama som sa fotila :DD Nazvime ju "keď ti tvoja kamera rozpráva vtipny" :DDD

   Odstrániť
 2. Skvělý článek :) nejvíc se mi líbí bod č. 4. Až budu příště smutná, musím si tuto otázku položit :)

  Little Dreamer

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Pěkný článek, 4 by mě moc nešla, líbí se mi 7...

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
 4. V piatom bode mi to tiež veľmi zdvihlo náladu, zaujímavé, že nikdy ppredtým ma nič také nenapadlo. :) super článok! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Naozaj krásny a inšpiratívny príspevok :)

  www.lifi.sk

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár a prajem krásny deň! :)

www.danycuks.com | Template by DanyČuks