6. 8. 2016

My Goals | July


S miernym meškaním pridávam svoju mesačnú rubriku - My Goals. Prvý článok z tejto série ste si už mohli prečítať TU. A aké boli moje ciele za mesiac Júl? 

1. Naučiť sa hrať na ukulele
- O tom, že sa chcem naučiť hrať na ukulele snívam už dlho. Preto som to chcela zaradiť aj do jedného z mojich mesačných cieľov. Je to zlaté a milé. (Aj keď doma sa mi za to smejú, že som dieťa :()
- V podstate som nechcela žiadne drahé ukulele ale len také, aby som si mohla hrať pre seba. => Čo najlacnejšie. Našla som nejaké za 15€, tak som si ho objednala. Hneď v prvý deň sa mi stal taký fail a myslela som si, že ukulele je chybné (vadné). Veľmi ma to mrzelo Predsa len 15€ je 15€. Od nervov som pretrhla jednu strunu, lebo som si myslela, že veď aj tak nebude hrať. Chcela som s ním spraviť aj horšie veci ale čakala som na vhodnú príležitosť. 
Na druhý deň, keď som sa tak na neho pozrela, všimla som si, že k nemu bola priložená aj drevená časť a skúmala som ju na čo asi tak je. Netušila som. Pozrela som sa na obrázok na internete, ktorý bol pri ukulele zo stránky kde som si ho objednala. A v tom prišiel ten fail. Nálada sa zmenila o 180°. Ukulele je zachránené. Ako aj môj zdravý rozum. 
- Počet ukulele: 1, počet strún: 3. 
- Hnevala som sa sama na seba. Objednala som si struny z aliexpressu a čakala 2 týždne. Lebo veď nebudem behať po meste a zháňať struny. Áno viem, len si veci komplikujem. 
- Struny prišli. Nylonové aby som si nepohnevala aj brušká prstov.
- Na YT som si vyhľadala jedného týpka, čo dáva videá o tom ako sa naučiť hrať jednoduché pesničky na ukulele. Väčšinu pesničiek som nepoznala. A preto som nakoniec zvolila jedinú čo som poznala. The Lumineers - Ho Hey. Najväčšia chyba. Strávila som pri nej tri dni. Potom som ju znenávidela. Naučila som sa ako tak hrať "intro" aj to najhoršia časť hrania je pravdepodobne to "prepínanie" akordov. Preto sú mojimi obľúbenými akordmi Am a C. Medzi nimi ani prepínanie nie je ťažké :DD (potrebujete na ne len jeden prst).
- Doteraz som sa naučila hrať časti z troch pesničiek. TEJTO, TEJTO a TEJTO. Môžte si ich aj vypočuť, lebo ja mám dobrý hudobný vkus :D. Okrem tej prvej. To je Ho Hey a to je také opočúvané, že som to znenávidela počas toho ako som sa ju snažila naučiť hrať. 
- Čiže moje ponaučenie z tohto vyplýva, že:
 • nedá sa naučiť sa hrať na ukulele ako samouk za 1 mesiac. 
 • učte sa hrať pesničky, ktoré máte radi.  

2. Zúčastniť sa premiéry filmu 
- Jedným z mojich detských snov bolo zúčastniť sa premiéry nejakého filmu. Samozrejme, myslela som takého Hollywoodskeho. Ale keď sme točili film, vedela som, že sa zúčastním našej premiéry. A preto som to zaradila do môjho mesačného cieľa. Lebo potom to budú už vyššie ciele a to zúčastniť sa nejakého festivalu a tak :D 
- O tom, že sme točili film som vám stihla napísať minulý týždeň. Môžete si to prečítať ešte raz TU. Úplne som bola odrovnaná z pozitívnych ohlasov v komentároch ^_^ Ste úplne super :)
A ako teda prebiehal môj deň, kedy som sa mala zúčastniť premiéry? 
- Well, nie veľmi dobre, pretože som sa noc pred tým trochu pripila a ráno to moje telo nezvládalo. 
- Vážne som si myslela, že tam už ani nedôjdem až som sa nakoniec vzchopila a rozhýbala. Verte mi, je to oveľa lepšie hýbať sa ako len ležať v posteli. 
- A takto som zo seba spravila človeka. Vidíte to obočie?! Ten rozdiel omg :D

- myslím, že v ten deň sa mi podarilo nakresliť si aj rovnaké linky :D proste úspešný deň.
- obliekla som si na seba šaty, pretože na takúto príležitosť musím konečne vyzerať ako ženská. :(
- ale aj napriek mojej averzii voči šatám som sa cítila celkom príjemne a hlavne mi nebolo až tak horúco.
- škoda, že sme nemali aj plagát nášho filmu :(
3. Prečítať aspoň 5 kníh
- Poslednou vecou z môjho zoznamu je čítanie. Vlastne dala som si aj konkrétny goal: 5 kníh.
- Počas školy nemám veľmi čas na čítanie kníh (okrem školských) a preto som sa tieto prázdniny rozhodla venovať sa aj takýmto dôležitým činnostiam.
- Svoj cieľ som splnila. Dokonca som prečítala o jednu knihu naviac.
- Prečítala som teda všetkých 6 kníh z Upírskej akadémie. Aj napriek tomu, že som túto sériu už čítala pred pol rokom, veľmi rada som si ju prečítala znova.
- Svoj cieľ som teda splnila a zistila som, že čítanie mi strašne chýba, pretože je to pocit akoby ste žili iný život...

Aké ciele ste si vytýčili tento mesiac vy? :)
- Čuks. 

12 komentárov:

 1. Super článok (: na ukulele sa plánujem učiť hrať aj ja... A na tento mesiac som si dala jeden cieľ... dopísať knihu.

  Daniela

  OdpovedaťOdstrániť
 2. :D U tvému příběhu jak ses učila hrát na ukulele jsem se fakt upřímně nasmála :D Připomíná mi to mě - jak se cokoliv učím dělat :D
  ...Instantní krása...

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Chudinka, to ukulele ma mrzí, ale ty to dáš postupom času ;) :D

  Ja si žiadne ciele pre istotu nepíšem, lebo by som bola hrozne frustrovaná, ak by som ich nesplnila, takže si robím len také virtuálne v hlave a medzi ne patrilo na minulý mesiac určite čítanie, dopozeranie seriálov, na ktoré som nemala počas školy čas a chodenie von, čo som viac-menej splnila :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dúfajme :D
   Tak ja som chcela tiež dopozerať seriály čo som nestíhala počas školy, ale mám pocit, že keď som sa musela učiť tak ma tie seriály bavili viac :D

   Odstrániť
 4. Opět hezký článek a začínám přemýšlet, že něco takového si zavedu taky! Ikdyž nevím, jestli to s tím čtením u mě klapne. Na začátku prázdnin jsem si řekla, že si přečtu všechny knížky, které mi ještě chybí k maturitě. Z těchto cca 6 knéžek jsem přečetla jednu .. docela ostuda :D

  SweetElis

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem ^_^ Určite zaveď! :)
   Ani nie, ja som na maturitu vôbec nečítala knihy z povinnej literatúry :D
   #lebosomrebel

   Odstrániť
 5. Vždy som sa chcela naučiť hrať na nejaký nástroj, no v tomto som nesmierne netrpezlivá osoba a predsa len je to niečo, čo sa nenaučím za tri dni, preto som sa tohto "sna" zatiaľ vzdala (a povedzme, že tak tajne dúfam, že ma raz na pláži naučí hrať na gitaru nejaký fešák, ktorého si potom vezmem) - ale snáď sa mi to raz podarí :D
  Na jednu stranu sa konečne chcem vrátiť k čítaniu kníh, kedysi som prečítala knihu za týždeň a to som sa ešte pri tom i učila, ale odkedy som všetky voľnočasové aktivity musela vymeniť za učenie na matury, poriadne som si ku knihe nesadla; no na druhú stranu - akosi sa mi nechce :D :D
  BEELIEVIN // Facebook Page

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja cítim na sebe že sa každým dňom zlepšujem :D Už aj doma mi hovoria že to inak znie :D
   Ale tak ja sa momentálne nejak dištancujem od spoločnosti :D ani neviem prečo a preto som začala veľa čítať :D

   Odstrániť
 6. Tak to ti gratulujem :) Na premiéru filmu by som šla aj ja :-)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár a prajem krásny deň! :)

www.danycuks.com | Template by DanyČuks