28. 8. 2016

Harry Potter and the Cursed Child | J.K.Rowling

O čom kniha je? (z obalu knihy, voľne preložené ako mi moja angličtina dovoľovala)
Byť Harry Potter bolo vždy ťažké a nie je to o nič ľahšie ani teraz keď je prepracovaným zamestnancom Ministerstva mágie, manželom a otcom troch školopovinných detí. 
Kým sa Harry Potter potýka s minulosťou, ktorá sa neustále vracia, jeho najmladší syn Albus sa musí potýkať s váhou rodinného dedičstva o ktoré vôbec nestál. Ako sa minulosť a súčasnosť zlovestne prelínajú, otec a syn sa učia nepríjemnej pravde: niekedy temnota prichádza z nečakaných miest. 

Vopred upozorňujem, že budem trochu spoilerovať, číže ak sa chystáte kúpiť si túto knihu, nečítajte moju recenziu. 

Čo na knihu vravím ja?
Nuž, neviem. Nie je to typický Harry Potter. Každý mi hovoril, že ide o divadelnú hru, následkom čoho je, že kniha je aj v takom štýle písaná - viď na mojom insta pinsta TU, a až keď som držala knihu v rukách som si to uvedomila (že je tak napísaná) - ukázalo sa teda ako si neviem spájať súvislosti :D.
V skutočnosti som však vôbec nepotrebovala čítať túto knihu. Všetky dobré veci sa raz musia skončiť preto sú Harry Potter tak dobré knihy. Po dočítaní sedmičky som samozrejme prahla po tom vedieť ako by to bolo ďalej ale po dočítaní tejto knihy som prišla k záveru, že som to vedieť ani nemusela.
Ako by som to teda povedala... Prišlo mi to ako nejaké fanfiction. A kebyže na obálke nie je napísané, že to písala aj Rowlingová, neverila by som tomu. 

Kniha sa začína tam, kde skončili Dary smrti - na stanici King's Cross. V podstate je to celá tá záverečná kapitola z knihy. Čiže v pohode. Celý dej sa v podstate točí okolo Albusa, ktorý sa priatelí so Scoripiusom Malfoyom a jeho najväčšie obavy sa potvrdili - skončil práve v Slizoline. Myslí si, že je hanbou rodiny a preto sa vyberie spolu so Scorpiusom do minulosti, aby zmenil dejiny a aby nebol tým, kým je. Rozhodne sa preto pomôcť Amosovi Diggorymu a zachrániť Cedrica pred smrťou. A práve v minulosti sa dozvedá, že s časom sa nemožno zahrávať.

Zhrnutie
Ani neviem aké pocity vo mne táto knihy vyvolala. Pamätám si, že po prečítaní HP som chvíľu odmietala prísť do reality. Po tejto knihe, nuž povedala som si, že "No ok". Nechcem byť nejak negatívna, rada by som si pozrela túto hru. Ale aj keď som veľký Harry Potter fanúšik, čítanie tejto "knihy" bolo pre mňa viac sklamaním. Asi len proste mala táto divadelná hra ostať nepublikovaná.  

Čo na knihu vravíte vy? :)

- Čuks.

3 komentáre:

 1. Jadro tohto článku som preskočila, ale záver ma ani nijak neprekvapil. Proste už nič nebude ako tých sedem častí. Každopádne si túto knihu kúpim a prečítam, proste mi nemôže ujsť nič z tohto čarodejníckeho sveta :D.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja osobne si asi počkám do budúceho roku kým vide originál kniha :)Zároveň ta chcem pozvať na moju giveaway :)
  http://mojperfektnysvet.blogspot.sk/2016/08/project-life-is-change-giveaway.html

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja by som si tú knihu chcela prečítať, už len kvôli tomu, že mám veľmi rada všetky Potterovky :)
  Caroline

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár a prajem krásny deň! :)

www.danycuks.com | Template by DanyČuks