13. 8. 2016

Blogger Tips | Ako na "stránky"?


Už dlhšie som rozmýšľala nad tým, aký článok by som mala pridať na blog a preto som všade možne hľadala nejakú inšpiráciu, až som z posledných síl nazrela na ask.fm/DanyCuks, kde som zistila, že som Vám sľúbila niektoré články a ja zlá som ich nepublikovala. (vlastne ani nenapísala)

Preto dnes, aby som napravila svoju reputáciu, som sa teda rozhodla napísať vám článok o tom, ako si vytvoriť stránky do vášho menu bez toho, aby ste museli publikovať nový článok. Ide teda o stránky, ktoré sa využívajú napríklad do menu ako CONTACTS, ABOUT, (alebo ako mám na blogu ja "BLOGGER TIPS"). Zistila som, že množstvo ľudí to vôbec nepozná a pri tom je to tak jednoduchá vec!

Poďme teda na to!

Ako prvé prejdite v bloggeri v ľavom stĺpci na Stránky, zobrazí sa vám pravdepodobne prázdna plocha, pretože ste doteraz žiadne stránky nevytvorili. Ak chcete novú stránku vytvoriť, kliknite na Nová stránka. Otvorí sa vám úplne nová stránka, akoby ste písali nový príspevok (ale nepíšete príspevok, pretože sa to nezobrazí na domovskej stránke). 
  
Stránku môžete upravovať rovnakým spôsobom ako príspevok. Ja osobne na takýchto stránkach nemám povolené komentáre, pretože sú podľa mňa úplne zbytočné, no je to len na vás. Ak však komentáre nechcete, v možnostiach zaškrtnite možnosť Komentáre čitateľov - Nepovoliť
V prípade, že ste s tým, čo ste do stránky napísali spokojní, stránku publikujte. Na vašom blogu sa však ešte nezobrazí. 
Pre názornejšiu ukážku som túto stránku pomenovala Skúška. Aby sa vaša stránka zobrazila na vašom blogu (v menu), prejdite v bloggeri na Rozloženie -> Upraviť Stránku -> A zaškrtnite názov vašej stránky (následne to uložte) a vaša stránka by mala byť viditeľná na vašom blogu.

Ak však menu nechcete alebo nemáte a nechcete aby jediná kategória bola "Contact/about" ktoré ste si zvolili ako vašu stránku, na blogu prejdite na stránku, ktorú ste si vytvorili a skopírujte link tejto stránky, a tento link pridajte napríklad do vášho bočného menu. Ako? Znova prejdite v Bloggeri na rozloženie a pridajte do bočného panelu HTML/JavaScript. A prostredníctvom klasického spôsobu (ktorým môžete pridať aj komentár na blogu inej blogerky s presmerovaním na váš blog - viď aj môj návod TU) tak isto pridáte nasledujúci kód do HTML/Javascript. (viď obrázok nižšie)

<a href="SKOPÍROVANÝLINK">NÁZOV</a>


Dúfam, že tento návod bol pre vás zrozumiteľný, ak by som sa nejak nesprávne vyjadrila, všetko som pre istotu znázornila na obrázkoch. 
Ak máte ešte nejaké žiadosti o články z rady - Blogger Tips, napíšte mi na ask.fm/DanyČuks, je to anonymné.

Vaša Čuks.

5 komentárov:

  1. Bloguju už nějaký 2 roky a tohle mi naprosto ušlo, nedávno jsem si toho prvku "Stránky" však všimla - jsem tedy ráda, že jsi mi to objasnila :D No, asi to hned vyzkouším :)

    EVERYTHIN KATE

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Dlouhou dobu jsem tohle taky nepouzivala, ale obcas se to opravdu hodi, ja to pouzivam na seznam znacek, se kterymi spolupracuju :)
    Lovely imperfections

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár a prajem krásny deň! :)

www.danycuks.com | Template by DanyČuks