11. 3. 2016

Vampire Academy | Richelle Mead


   Veľmi dlho som rozmýšľala aký najnovší príspevok napíšem. Nechcela som už viac dávať svoje pocitové články, ktoré sú v podstate o ničom a nikto z toho nič nemá - preto som sa rozhodla sem dať knižku, ktorá sa dostala na popredné priečky mojich obľúbených kníh. Alebo skôr táto séria je na popredných priečkach mojich obľúbených sérií. 
   Možno sa niektorí z vás pristihnú pri tom, že knihu hneď na začiatku odsúdia, keď vám poviem, že je o upíroch. Verte či nie, nejde o žiadnu hlúpu a naivnú teenage drámu. Vlastne možno aj ide.


O čom je kniha?
Lissa je smrteľná upírka a posledná z kráľovského rodu Dragomírovcov. Preto ju musia vždy chrániť pred najnebezpečnejšími a najzúrivejšími upírmi - tými, ktorí nikdy nezomierajú. 

Rose Hathaway je Lissina najlepšia priateľka a jej strážkyňa. Po dvoch rokoch na úteku sú prinútené vrátiť sa na Akadémiu svätého Vladimíra plnú bezohľadných spolužiakov a zakázaných románikov.

Predovšetkým sa však musia mať vždy na pozore, pretože nesmrteľní upíri sa chcú Lissy zbaviť...
Navždy.

Čo na knihu vravím ja?
Celú sériu som zhltla asi za týždeň ešte v decembri počas skúškového. Nevedela som do čoho idem, proste som si stiahla knihy na internete v češtine a čítala. Predsa len, vedela som, že všetko bude lepšie ako učiť sa. Ale nevedela som, že takáto náhoda ma privedie k tak skvelým knihám.
Ono, niežeby to bola skvelá myšlienka napísať knihu o upírskej škole a dhampírskej strážkyni upírov, ale myslím si, že v tejto sérii vyhráva viac love-story medzi Rose a jej trenérom Dimirim. Vážne.

No jedno negatívum, čo som postrehla bolo to, že keď som čítala pred mesiacom zase knihu v slovenčine, už to nebolo také záživné ako v češtine. Pritom som si myslela, že bude. Neviem či je to preto lebo som to už raz čítala, alebo len vážne to v češtine znie 100x lepšie...? No na druhej strane, knihu som si chcela kúpiť v slovenčine, preto obálka je neskutočná oproti tej českej. Môžete si českú pozrieť napríklad TU.

Existuje aj film, ktorý je celkom vtipný niektorými hláškami. Nie je to žiadne umelecké dielo hodné oskara, no aj tak je to taká oddychovka. No ak si myslíte, že sa film podobá knihe, tak ani trocha. Možno majú spoločné len mená postáv :D


Zhrnutie
- knihy odporúčam. (ak ich nechcete kupovať tak na internete sú k dispozícii na stiahnutie, samozrejme nepodnecujem k porušovaniu autorských práv :D) Určite sa pri nej pobavíte najmä tým, aké sebavedomie má Rose a ako sa postupne jej správanie mení s celou sériou. Je to určite kniha, ktorú budete čítať do neskorých večerných hodín, lebo budete chcieť vedieť ako sa to skončí. :)Čítali ste túto sériu? Páčila sa Vám? Máte nejaké knihy, ktoré určite stojí za to prečítať? :)
Chystám sa na "The perks of being a wallflower". Čítali ste to? Odporúčate to? Videli ste film? Pretože film je jedným z mojich obľúbených a nechcem si ho pokaziť tým, že kniha bude ešte lepšia :DFacebook |  Instagram   |  Tumblr  |  danycuks@gmail.com


16 komentárov:

 1. Ja som čítala celú sériu, ale čítala som už aj lepšie upírske knihy popravde :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Porovnajúc Twilight - Upírske denníky - Školu noci - Upírsku akadémiu - je UA pre mňa jednoznačne víťaz :) Iné upírske knihy som nečítala.

   Odstrániť
 2. Nečetla jsem, ale vzhledem k tomu, že miluji všechno s upíry, tak to asi zkusím :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite skús! Krásne knihy a skvelo a pútavo napísané :)

   Odstrániť
 3. Jé, tuhle sérii jsem před pár lety také četla, nevím, zda jsem přečetla všechny díly, ale moc se mi to líbilo :) Pamatuju si, že jsem četla ještě Školu noci a to se mi taky hodně líbilo, ale bylo mi tak 15, takže teď už nedokážu moc posoudit, zda by se mi taková četba líbila :D
  Lovely imperfections | Naturalium giveaway

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Mňááám, milujem Rafaelo. Pri ňom by sa mi perfektne čítalo :) Inak kniha vyzerá super, no ešte som nečítala

  Čo je dobré to musím mať aktuálne aj s extra mega GIVEAWAY

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. haha:D V tej krabičke už len skrývam lepiace papieriky :D

   Odstrániť
 5. Tuto knihu jsem nečetla, ale vypadá zajímavě :)
  eL

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Mně se teda tahle obálka líbí:) Kniha vypadá zajímavě, ale nečetla jsem ji. Pěkně zpracovaná recenze :)
  Simma Blog

  OdpovedaťOdstrániť
 7. No neviem či by som sa za takou knižkou obzrela, ale keď si si ju tak obľúbila, tak jej možno dám šancu a stiahnem :). The perks of being a wallflower plánujem prečítať už sto rokov a stále nie a nie sa k tomu dokopať. Momentálne čítam Válku z mloky od Čapka a je to pecka! :D

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Knížku jsem nečetla, ale viděla jsem film a celkem se mi líbil :) Jinak jsem četla podobnou sérii - Temná akademie. :)

  SweetElis

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to keď si videla film a páčil sa ti tak určite si prečítaj aj knihu, budeš nadšená ^_^

   Odstrániť

Ďakujem za komentár a prajem krásny deň! :)

www.danycuks.com | Template by DanyČuks