10. 10. 2015

Blogger Tips | Tips for bloggers #2

Ahojte! :) 

Vitajte pri dnešnom článku, ktorý bude zase zo súdka Blogger Tips, konkrétne "Tips for bloggers vol.2". Všimla som si, že predchádzajúci článok bol celkom úspešný, tak som sa rozhodla znova sem podať pár mojich postrehov z iných blogov. Snáď so mnou súhlasíte a ak nie, tak mi dajte vedieť do komentára! Teším sa na vaše odpovede. :) 

1.) Giveaway - súťaže sú super spôsob ako získať nových čitateľov. No objavujú sa tu dva tábory ľudí, ktorí giveaways zbožňujú alebo ich nenávidia, pretože neodzrkadľujú skutočne kto je a kto nie je váš čitateľ. Ja patrím k ľuďom, ktorí majú radi GA. Rada sa do nich zapájam, rada niečo vyhrám a potom to zdieľam na blogu. No napríklad nemyslím si, že je dobré usporiadať GA a ako podmienku dať sledovať na všetkých sociálnych sieťach a termín ukončenia dáte, ak dosiahnete 300 čitateľov. Na začiatku GA si mala 100 čitateľov a teraz chceš 300? Myslím si, že výsledky GA nevyhlásiš ani za rok. Aby si v jednej GA nazbierala 200 čitateľov musíš spraviť súťaž o niečo hodnotnejšie o iPhone, tablet alebo o čo som videla robiť GA. :D

2.) Dizajn - v poslednom čase čoraz viac blogov vidím s rovnakým dizajnom. Nevravím, že je škaredý, ale príde mi to, že tie blogy sú potom úplne rovnaké a vôbec sa mi ich nechce čítať. Pokiaľ si pohľadáte na internete: napr. na etsy.com nájdete tam kopec milých, jednoduchých dizajnov do 5€, čo si myslím, že nie je veľa ak sa skutočne chcete venovať blogovaniu. Ak však viete, že vaše blogovanie dlho nevydrží, tak potom je to zbytočnosť. (Ale i tak existujú blogerky, ktoré to s dizajnom naozaj vedia a myslím, že sú aj ochotné vám pomôcť. Len sa opýtajte. ;) )

3.) Nezmyselné články - Podľa môjho názoru radšej si počkám na nejaký super skvelý článok o neviem čom ako čítať 580 faktov o blogerke, čo ma v skutočnosti vôbec nezaujíma. A čo, že máš psa aj mačku. Robí ťa to výnimočnou? Podľa mňa nie. Pokiaľ by si vlastnila armádu korytnačiek, ktoré sa snažíš nejak vycvičiť, tak potom to zahrň to tých faktov. A prečo vlastne je potrebné napísať o sebe toľko faktov? Ja neviem. Máš sa rada, chápem to. Ale v skutočnosti to nikoho nezaujíma. Ak však tie články v podstate slúžia len na to, aby vyplnili tú prázdnotu na tvojom blogu keď nestíhaš písať články, tak radšej tam tú prázdnotu nechaj :(.

4.) Ani písanie vlastných anonymných komentárov plných chvály nezaberie :D Ale je sranda to sledovať a ako si blogerka myslí, že presvedčí, že to písal niekto iný :D

5.) Niekedy mi aj vadí na blogoch moderovanie komentárov. Všimla som si, že to majú nastavené aj viaceré známejšie blogerky. Neviem čím to je, ale všimla som si aj, že potom na ich blogu ubudlo dosť hejterov. Čo je samozrejmé, lebo si len púšťajú von tie komentáre, ktoré samé chcú. Ale prečo je to tak? Máte snáď niečo skrývať, že si chcete sledovať tie komentáre, alebo ste dostávali toľko nenávistných hejtov, že to bolo nevyhnutné? Majú v niečom títo hejteri aj pravdu?
    

Ďakujem vám za všetky komentáre a chcem aby ste vedeli, že si ich všetky vážim, čítam a tie najkrajšie zapisujem :D 

Love ya!
- Čuks.

_______________________________________________________
Sledujte ma aj na: 
Facebooku  |  Instagrame  |  Tumblr  |  Bloglovin  |  G+
Ak máš nejaké otázky, opýtaj sa ma (môžeš aj anonymne):
ask.fm/danycuks
alebo email
danycuks@gmail.com

46 komentárov:

 1. U těch giveaway je to těžké - ale je samozřejmé, že je to soutěž hlavně pro pravid. čitatele, takže podmínka GFC asi není úplně od věci.. Ale to s tím přesáhnutím určitého počtu jsem si ještě u nikoho nevšimla :D
  A ty anonymní komentáře - to by mě v životě nenapadlo, však k čemu to je, když ti to nepřinese žádný dobrý pocit? :)
  A s těma designama - ráda bych se naučila nějaké dělat sama, ale v html je to trošku.. no, složitější :) Třeba tvůj design se mi osobně moc líbí :)
  Jinak dobrý článek :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem Juli za komentár :)) No ja som to videla na jednom blogu, nechcem zase menovať na ktorom blogu. A vtedy ma to celkom naštvalo, lebo to je tak absurdný cieľ, že uff :D
   A ďakujem!

   Odstrániť
 2. ja som si s tým presiahnutím určitého počtu sledovateľov už všimla a potom je úplne zjavné, že robí tú giveaway len preto, že chce získať viac čitateľov :D áno aj ja chcem získať viac čitateľov, ale hlavne chcem odmeniť tých čo už mám za to, že navštevujú môj blog a sú neskutočne milí, teda milé a rady sa vracajú :) a kto má čas na písanie vlastných anonymných komentárov a moderovanie všetkých komentárov? ;D ja moderujem len pri článkoch, ktoré sú týždeň staré, aby som vedela, že nejaký nový komentár pribudol, ak by sa tam náhodou nachádzala nejaká otázka a podobne :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja väčšinou losujem podľa randomu, kedy to chcem nechať na náhodu, no vždy ma poteší, ak vyhrá slečna ktorá na môj blog pravidelne chodí :))
   Dá sa nastaviť moderovanie komentárov len pri niektorých článkoch? o.O

   Odstrániť
 3. Ja veľmi Giveaway nemám rada, ak je tam podmienka sledovať blog/FB/istagram a čo ja viem čo ešte. Príde mi to tak, že len vďaka nim majú toľko sledovateľov a nie preto, že dobre píšu. :) Na blogu aj ja mám nastavené moderovanie komentárov, ale je to preto aby som si rýchlejšie komentár všimla a následne naň aj rýchlejšie odpovedala. :) Pekný článok!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja si komentáre všimnem hneď pretože mi chodia aj na mail... takže nerozumiem tomu moderovaniu celkovo :D

   Odstrániť
 4. Veľmi sa mi páčia tieto blogerske tipy a co sa.týka GA a uverejnovania článkov tak uplne súhlasím.

  Www.co-je-dobre-to-musim-mat.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 5. • Mám pocit, že na niektorých blogoch sa presne takto význam giveaway stráca. Ja ich napríklad robím hlavne ako spôsob odvďačenia sa čitateľom, za všetky povzbudivé komentáre. A noví čitatelia sú už len plus :D Ale zase robiť giveaway iba preto, aby si niekto naškrabal stoky nových pravidelných čitateľov je podľa mňa blbosť.
  • Design je jedna z najkľúčovejších vecí pri vytváraní prvého dojmu. Pretože ak sa mi design páči, tak ma to prinúti už aj otvoriť nejaký článok a začítať sa. Ale kto bude ostávať na blogu, kde ani nevidieť cez krikľavé červené pozadie písmenká? Ja osobne mám rada čisté, jednoduché a minimalistické designy, ktoré však nepôsobia príliš lacno - čosi ako tvoje alebo moje. A súhlasím - ak človek myslí blogovanie vážne, tak sa oplatí minúť tých pár eur za schopný a dobre vyzerajúci design.
  • Chcem teraz armádu korytnačiek. Fakt. Ale nie, aby som o tom mohla písať články, ale nebolo by to super? :D
  • A to ešte fakt sú ľudia, ktorí si sami píšu na blog komentáre? :D
  • Moderovanie tiež akosi nechápem. Keby to bol nejaký super kvíz "koľko korytnačiek je v mojej armáde", tak to pochopím, ale inak... Pretože ak je to skutočne len preto, aby si autor blogu všimol nejakú novú reakciu, tak i to mi príde trochu zvláštne - ja osobne čítam všetky komentáre ku všetkým článkom a na mail mi chodia upozornenia (som sama alebo prichádzajú i tebe?)
  (A nevieš, kde sa dajú zohnať tie korytnačky? Myšlienka armády ma fakt nadchla :D)
  beelievin.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. 1.) Dobrý je blog ktorý ma málo GA a veľa čitateľov. To je moje pravidlo :D
   2.) Súhlasím :) Ja verím, že veľa ľuďom kódovanie nejde ale na internete je aj kopec stránok s podrobnými postupmi ako si vytvoriť perfektný dizajn... stačí mať len predstavu.
   3.) Ja by som napr rada písala o svojich korytnačkách. Napr. Kam ísť von so svojimi korytnačkami, Turtle race a také. Mňa by to bavilo.
   4.) Vždy sú a vždy tu aj budú :D
   5.) Jasné, že aj mne chodia. Možno aj iným ľuďom len nečítajú maily :(
   O tých korytnačkách neviem. My sme mali jednu a potom zdochla. A sme nevedeli prečo. Až minulý týždeň sme zistili, že asi to bola vodná. After all these years :(
   Ale inak sa skús spýtať Miley Cyrus. Ona sa o nejaké starala istý čas vo filme The Last Song. :(

   Odstrániť
 6. Pekný článok, inak takú giveaway podmienenú počtom čitateľov som ešte nevidela, zvláštny nápad, asi by sme sa výhry tak nedočkali. Inak mňa to moderovanie komentárov na iných blogoch dosť otravuje, nepovažujem to za úplne najelpšiu cestu, ale tak každá sme iná. Čo ma vie ale na blogu odradiť jednoznačne to je neharmonicky pôsobiaci dizajn a pesničky, to je totálna katastrofa a tiež ak niekto neovláda gramatiku.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Super článek, já teda ohledně GA nevím svůj názor. Občas se mi to líbí, občas ne :D A jinak souhlasím s tím, že je lepší vydat jeden smysluplný článek než 10 jen tak, protože má bloggerka napsáno: V pondělí udělám tohle, v úterý tohle....
  Jinak si mě hrozně rozesmála tou armádou želv :D Taky si myslím, že tagy tipu 100 otázek, na které se nikdo neptá můžou psát jen známější bloggeři, kteří to umějí vtipně zpracovat.
  Já jsem třeba psala už několik tagů, ale snažím se vybírat nějaké zajímavější než 20 faktů o mně. :)
  www.catherineribbon.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hlavne nie aby ich vydávala každý deň! :(
   Taktiež mám za sebou asi 4 tagy, ktoré som ani neviem prečo napísala, lebo ich ani nemám rada :D Ale cením si, ak niekto píše o sebe fakty a je to vtipné a úplne inak poňaté ako na väčšine blogov:)

   Odstrániť
 8. Otázka giveaway je niečo, nad čím sa môžem donekonečna zamýšľať. Na jednej strane - áno, výborný pocit získať nových čitateľov, na druhej strane načo mi sú čitatelia, z ktorých sa polovica po skončení súťaže odhlási z odberu? A tiež ten neustály boj o to, kto si výhru zaslúži. Neviem, ale napr. aj keď losujem cez rôzne RANDOM aplikácie, tak vždy ma poteší, ak vyhrá čitateľka, ktorá u mňa zanecháva komentár povedzme pri každom druhom článku a viem, že blog ju reálne zaujíma. Ale zase buďme úprimní - kopec ľudí objaví skvelé blogy až pri nejakej giveaway a ich záujem o blog je úprimný, ibaže ho doteraz nepoznali. Niekedy mám pocit, že čo sa týka giveaway, nikdy sa nezavďačíme všetkým a nikdy to nebude úplne fér. Jeden čas som fungovala spôsobom, že som každý mesiac kúpila nejaké drobnosti a poslala to cielene niektorej čitateľke aby som sa jej odvďačila za jej vernosť. Tak som si bola istá, že darček odo mňa dostane osoba, ktorá sa o môj blog a články reálne zaujíma. Ale zase tu je ďalší problém, že čítateľov je kopec a nie každý má potrebu písať aj komentáre a zase o týchto ľuďoch ja neviem a aj keby si zaslúžili nejakú odmenu, tak proste sa k nej asi týmto spôsobom nedostanú. Neviem, mám pocit že toto je problematika, ktorá nemá ideálne riešenie a nikdy to nebude úplne fér a objektívne.. Ešte si počkám ako sa vyvinie diskusia pod tvojim článkom, som zvedavá ako to vidia ostatné blogerky a čitateľky ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak s tými GA je to tak, že väčšina blogeriek ich robí hlavne kvôli čitateľom aby dosiahli určitý počet a potom firmy s nimi uzavierali spolupráce. Tvoj nápad s tými GA pre najaktivnejšie čitateľky sa mi páči veľmi, znie to fér ale je to takto: budeš odmeňovať len tie stálice, ktoré chodia na tvoj blog a nikam sa neposunieš. Stále to bude len o tých istých ľuďoch. Predsa len aj tá blogerka to inak celé berie, keď tam svieti nejaké väčšie čísielko počtu čitateľov. Tak neviem no :/

   Odstrániť
 9. S tretím bodom s tebou absolútne súhlasím, radšej nenapísať nič ako nejaký článok, ktorý vlastne o ničom nie je. Tiež súhlasím aj s piatym bodom, aj hejty musia byť, vďaka nim sa posúvame ďalej ale u niektorých blogeriek mi príde, že sa ako keby za niečo hanbili, keď ich mažú. Veľmi dobrý článok, kľudne aj častejšie píš na takúto tému, rada čítam tvoje články.:)
  Tiež by ma potešilo, keby sa mrkneš na môj blog, možno ťa niečo zaujme http://sajafrey.blogspot.sk/ :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne :)
   Na blog som sa mrkla :) A máš o jedného naviac čitateľa ;)

   Odstrániť
 10. Súhlasím :-) Podľa mňa aj negatívny komentár je komentár, a ak to autorka článku nezvládne, tak bohužiaľ, ale tak či tak si ho prečíta a možno práveže tým, keď ho vidia aj ostatní, môžu sa jej zastať :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak ako nieže zastať, ale ja si vytvorím aj názor na tú blogerku keď vidím ako reaguje na negatívne komentáre. A nie, že ich nepublikuje vďaka moderovaniu komentárov :)

   Odstrániť
 11. do giveaway, ktorá má ako podmienky sledovať na 5 možných sieťach, sa už zo zásady nikdy nezapájam a širokým oblúkom ju obídem :D čo sa týka toho článku o faktoch, mne sa náhodou dosť páčia :) ale iba v tom prípade, keď je tam niečo naozaj zaujímavé a výnimočné, napríklad tebou spomínaní domáci miláčikovia by ani so mnou nepohli

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. So mnou by pohli! Koľkokrát vidíš na blogu armádu korytnačiek?! :O

   Odstrániť
 12. Super tipy :) Já se přiznám, že na svém blogu moderované komentáře mám, ale nikoliv proto, abych mazala nějaké haterské komentáře, ale abych si hned všimla pokud mi přibude jakýkoliv komentář a měla v tom přehled. Nikdy bych nesmazala jediný komentář, až už pozitivní, či negativní :)

  SweetElis

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Neberiem, každý ma na to svoje dôvody. Mne napr. chodia upozornenia na nové komentáre na mail,tak žiadne moderovanie nepotrebujem :)

   Odstrániť
 13. To je úplně parádní článek, zas něco jiného než ty klasické články o tom co dělat a nedělat. Líbí se mi to a snažím se tak nějak všechno splňovat. A psát si anonymní komentáře mě v životě nenapadlo :D :D :D
  Dede z blogu Ježkovy voči :)

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Super článok! :) a vo väčšine prípadov s tebou musím súhlasiť :) čo sa týka GA, tak úplne nemám rada, ak musím dávať follow dobre že nie aj jej zajacovi na insta.. o tom to jednoducho nie je. O čitateľov skôr prídu , ako im pribudnú.
  A tiež nemám rada, ak majú blogerky stanovený nejaký harmonogram, kedy vychádzajú články a snažia sa ho dodržiavať za každú cenu, aj keď sa to mnohokrát odrazí na kvalite článkov. Ja sama sa na seba hnevám, že sa blogu nevenujem toľko, koľko by som chcela, ale určite nemám za potreby dávaj informačne nenasýtené stránky, pretože viem, že aj tak to nikoho zaujímať nebude.
  Original copy blog

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Môj pes je na insta :D @shaggy_doo :D Ale zabudol heslo tak už nepridáva fotky :D
   Ale inak s tým harmonogramom to nie je až také zlé. len pre mňa sú ideálne 3 články na týždeň (ako z pohľadu čitateľa) snažila som sa to aj ja dodržiavať, no mám teraz toho kus veľa a nestíham :D

   Odstrániť
  2. Teraz tuto na tomto som sa kvalitne zasmiala. :D :D Ale aj môj škrečok mal profil, len na Facebooku. :D

   Odstrániť
  3. UPDATE: :D @shaggy.doo je to a nie shaggy_doo (vyskocil mi nejaký chlapec a som sa zlakla ze si podmanil Shaggyho profil :( )

   Odstrániť
 15. Skvělý článek! S těmi nesmyslnými články souhlasím. Opravdu mě nebaví číst třeba 50 faktů o blogerce, stačí mi těch deset :D A jinak mě celkem překvapilo, že si blogerky píšou samy anonymní komentáře, toho jsem si nikdy nevšimla, ale je to k smíchu. Nechápu proč :D

  Naturalium Coconut Body Lotion

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Moc hezký článek, nejvíc mě pobavila "armáda korytnačiek" :D :D a co se týče giweaway, jsem pořád někde na pomezí, nejsem zastáncem ale ani odpůrcem, občas se do nějaké i přihlasím, ale cíleně je nevyhledávám a sama ani (zatím, kdo ví jak to jednou bude :D) nepořádám.. :)

  http://stayinalivebyblondie.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak ja si myslím, že je to skvelý spôsob odmeňovania čitateľov :)))

   Odstrániť
 17. Jaj ja že prečo tu mám ešte tento článok založený, a došlo mi že som naň chcela reagovať. :'D
  Páči sa mi, že si sem uviedla tipy, ktoré sú neokukané... Konečne sa niekto vyjadril k tým nezmyselným článkom. Aj tie fakty sa dajú spracovať zaujímavo, a radšej si prečítam 10 fakt zaujímavých, ako 50 v štýle - 1, Som Evička. 2, Mám 13 rokov. 3, Som siedmačka. 4, Mám hnedé vlasy. 5, Mám brata. :D A hlavne nechápem, prečo sa takéto články považujú za uvítacie, že ich má niekto ako prvý článok na blogu.
  Inak k ostatným bodom už slová nemám, všetko bolo popísané aj tu v komentároch, ale tie korytnačky, tie sa podarili. :D
  Rowena | Feeling Hoppy

  OdpovedaťOdstrániť
 18. Skvelé tipy, takýto tip článku je určite dobrá voľba! :)
  Art Blog

  OdpovedaťOdstrániť
 19. Mně na blogu většinou chodí anonymně jenom hejty. :D Tak v 99% případů. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 20. čože vlastné anonymne komentáre :D tak to mi ani nenapadlo :D

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár a prajem krásny deň! :)

www.danycuks.com | Template by DanyČuks