8. 7. 2015

Girl Online | Zoe SuggO čom je kniha?
Knižka od Zoelly, je o anglickom dievčati Penny, ktorá anonymne bloguje pod prezývkou Girl Online. Nikto o jej blogu nevie, okrem jej najlepšieho priateľa Elliota. Penny sa strápni na školskom predstavení a video o jej trapase sa objaví na FB a neskôr aj na youtube, čo ju veľmi poníži. Jej mama príjme pracovnú ponuku v New Yorku a tak na pár dní Penny spolu s rodinou a Elliotom odletí od všetkých svojich problémov. V NY spoznáva krásavca Noaha a hneď sa do seba zamilujú. No ten pred ňou niečo tají...


Čo na knihu vravím ja?
Prvýkrát keď som sa dopočula o tom, že Zoella napísala knižku, hneď som ju chcela mať. No potom, keď sa prevalil ten "škandál" o tom, že knihu nepísala ona, nejako som po nej prestala túžiť. Až do momentu, keď som na blogoch videla súťaže o túto knihu a do všetkých som sa zapojila :D. Podarilo sa mi vyhrať dve. TU a TU.
Veľmi rada čítam také tínedžerské knihy plné trapasov, avšak táto kniha ma až tak veľmi neohúrila. Myslím, že keby ju nenapísala Zoella, kniha by nemala vôbec úspech. Príde mi to ako zmes všetkých tínedžerských filmov a knižiek, ktoré som čítala/videla. Ale tak nečudujem sa. Prísť s niečim novým dnes na trh je v podstate nereálne.
Od začiatku som Penny nemala veľmi rada. Ale možno tým, že mi v niečom pripomínala mňa v jej veku. Príliš o všetkom uvažovala a robila si zo všetkého veľkú hlavu. Ale potom zrazu pri Noah-ovi akoby dospela. A už to nebola ta trápna Penny.
Avšak aj napriek tomu, že ma táto kniha veľmi neohúrila, dobre sa čítala. Prvá polovica knihy mi prišla trochu nudná, nič sa tam nedialo a nechcelo sa mi to vôbec čítať. Po Penninom odlete do NY sa všetko začalo pekne stupňovať. Musím sa však priznať, že koniec sa mi veľmi nepáčil. Čakala som možno trochu veľkolepejší záver.

Zhrnutie
Nemyslím si, že ide o knihu, ktorú by som si prečítala znova. Popravde pri tejto knihe som sa možno len dvakrát pousmiala pri niektorej z pasáží. Ale tak možno je to preto, lebo kniha je určená pre 12+. No ja by som to spresnila asi tak na 12-16r. Myslím si, že vyššie vekové kategórie kniha neohúri.

Čo na knihu hovoríte vy? Čítali ste ju? Páčila sa vám?

_______________________________________________________
Sledujte ma aj na: 
Facebooku  |  Instagrame  |  Tumblr  |  Bloglovin  |  G+
Ak máš nejaké otázky, opýtaj sa ma (môžeš aj anonymne):
ask.fm/danycuks
alebo email
                                                                 danycuks@gmail.com


10 komentárov:

 1. z toho, čo som o nej čítala mi naozaj príde ako pre 12 až 16, takže asi s ňou nebudem strácať čas, aj keď si myslím, že sa veľmi ľahko a teda aj rýchlo číta, vďaka jednoduchému štýlu písania :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. to je pravda, ľahko sa číta "zhltla" som ju za dva dni. :)

   Odstrániť
 2. Kdo by to téhle knize neslyšel? :D Asi jsem výjimkou na planetě, ale já Zoellu moc nemusím tudíž jsem si o knize nic nezjišťovala. Pár recenzí jsem si přečetla ale vůbec mě neláká si knihu přečíst...

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nie je to kniha, ktorá človeku zmení zmýšľanie a nebude kvôli nej môcť spať tri týždne, to je pravda, a rovnako súhlasím i s vekovým zameraním. No mne sa celkom páčila, čítala som ju popri škole, takže som bola celkom vďačná, že bola pre mňa takým odreagovaním a moja sestra si ju chce zobrať k moru, keďže je to podľa mňa presne také čítanie - len jednoduché a upokojujúce, kniha na večery. Sama neviem, či po nej ešte siahnem, ale pravdepodobne áno - tak o niekoľko rokov, kedy budem chcieť pospomínať na také "detstvo" :D
  beelievin.blogspot.com
  Pozývam ťa na moju letnú giveaway!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Mně je 17, ale ráda bych si knihu přečetla - musím si na ni udělat vlastní názor. Ale ráda bych si ji přečetla v angličtině, protože si ráda procvičím aj, navíc předpokládám, že jazyk v téhle knížce bude jednoduchý. Ale předem od té knížky nic moc nečekám, to je mi jasné, že to není žádné veledílo..

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Nějak vůbec nemám zájem si tu knížku přečíst. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Asi som už na túto knihu staršia :D A podľa obsahu by ma veľmi neohúrila :-)

  http://suesanqa7.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 7. dočítala som ju akurát včera a úplne s tebou súhlasím. :D ak by ju nenapísala zoella, vôbec by o ňu nebol taký záujem.. pripadá mi plná klišé a od začiatku som tušila, čo sa bude odohrávať a že to bude mať happy end. mám rada takéto young adult knihy, ale táto mi neprišla ničím zaujímavá..

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár a prajem krásny deň! :)

www.danycuks.com | Template by DanyČuks