4. 6. 2015

Movie tips

Hello everyone! :)

Tento článok som chcela urobiť už v marci, no nemala som až tak veľa času ako som predpokladala, a preto s ním prichádzam až teraz, hoci ho mám rozpísaný už dlho. Takýto druh článkov som videla už na veľa blogoch, avšak rozhodla som sa ho spraviť aj ja, pretože si myslím, že môj filmový vkus nie je až taký hrozný :D.
A nie, v tomto článku Vám nejdem hovoriť o filmoch ako  'Fault in our Stars' alebo podobné. Budú nové, o ktorých ste možno ani nepočuli a počuť by ste mali, pretože rozhodne vo Vás niečo zanechajú.


Prvý film, ktorý Vám chcem predstaviť je 'Whiplash'. Film, ktorý bol nominovaný na Oskara za najlepší film a dokonca aj Oskara získal za strih, myslím. Pôvodne som sa k pozeraniu tohto filmu musela veľmi nútiť, lebo som nemala ani len tušenia o čom je. A musím sa tu teraz tak trochu priznať, že filmy zásadne pozerám len keď viem o čom sú a ako skončia. To tiež platí aj o seriáloch. Veľmi rada mám ak mi niekto dá nejaký spoiler. Neviem prečo je to tak. Proste dajte mi spoilery a choďte preč.
Ale späť k filmu.


Film je o mladom bubeníkovi Andrewovi (Miles Teller), ktorý sa chce dostať do skupiny najlepších hudobníkov pod vedením dirigenta Terenca Fletchera (J.K. Simmons), ktorý nie je veľmi príjemným človekom. Svojich zverencov terorizuje a núti ich aby pod jeho tlakom dosahovali čo najlepšie výkony, lebo ak nie, skončili ste.
Ani nemám chuť Vám ďalej prezrádzať o čom tento film je, len dodám, že si ho doslova zamilujete. :)


----------------------------------

Druhý film je romantický je ním film 'Love, Rosie'. No tak ten je teda naozaj skvelý! A nielen to! Aj vtipný! Vidíte, tie výkričníky? Tak potom je to asi pravda, čo hovorím. A naozaj je. Doteraz som za svoj najobľúbenejší romantický film považovala Pride & Prejudice, ale nie tú starú verziu s Colinom ale tú novšiu s Keirou.
No a zrazu toto.

Tento film, ktorý zobrazuje lásku dvoch kamarátov, ktorí sa majú radi, a to veľmi, ale nie sú príliš odvážni aby si to navzájom povedali, som si hneď zamilovala. Ona otehotnie s iným - on sa ožení. Stále viac a viac prekážok, ktoré im bránia byť spolu.
Celkom mi to prišlo ako film One day. Ak ste ho videli tak viete, že neskončil dobre, ale tento skončí!
A ešte som chcela podotknúť, že v tomto filme sa mi zapáčila Lily Colins. Veeľmi ľutujem, že som ju nemala rada a odsúdila ju pre jej obočie vo filme Snehulienka, kde hrala s Juliou Roberts. Ale tak prepáč, ten film bol akoby 'Obočie a sedem trpaslíkov'.


------------------------------------------

Osobne zbožňujem filmy s tématikou druhej svetovej vojny. Ani neviem prečo. Videla som Pianistu, Schindlerov zoznam, no až Kód Enigmy ma zasiahol priamo do srdca a nútil pozerať si najdramatickejšie scénky viackrát za sebou. No nepozri si ich, keď tam hrá Benedict Cumberbatch a Keira Knightly. To bude asi tou Keirou, hoci keď som šla pozerať tento film, ani som nevedela, že tam hrá, stačilo mi len že je to tématika WWII, a že bol nominovaný na Oskara vo viacerých kategóriách.


Film hovorí o profesorovi matematiky Alanovi Turingovi, ktorý má zostrojiť nejakú mašinku na odhaľovaniu nemeckých kódov. Ale to je len tak pomimo. Asi najlepší moment filmu bol, keď Alan prišiel na to, prečo mu tá mašinka fungovať nechce a potom zrazu začala fungovať. Ten moment som prežívala s nimi <3


---------------------------------------

Občas si rada pozriem aj nejakú komédiu. Minule sme s frajerom pozerali 'Sex Tape', kde si zahrala Cameron Diaz a dosť sme sa na tom zasmiali. Nejde o žiadne veľdielo ale bola to fajn oddychovka. Ale nie o tomto filme som chcela. Avšak má súvis s týmto filmom, pretože si v ňom taktiež zahrala Cameron. Reč je o filme 'The Other Woman'.


Film rozpráva o hlavnej hrdinke Carly, ktorá sa zapletie s mužom menom Mark (inak Jaime Lannister z GOT), no neskôr zisťuje, že je ženatý a dáva od neho ruky preč. Príde však za ňou jeho manželka Kate a žiada ju o pomoc. Skamarátia sa a zisťujú, že ten muž má aj ďalšiu milenku Amber. A tak sa z nich stanú tri najlepšie kamarátky a pomáhajú si navzájom a snažia sa spoločne potopiť toho sviniara.
Možno ak si to niekto pozrie, alebo to už videl si povie, že je to trápna komédia, no ja som sa na nej poriadne zasmiala. Občas netreba pozerať len filmy s pointou, ale taktiež treba niekedy aj vypnúť pri takejto somarine :D


--------------------------------------

Posledným z filmov, ktoré budú v tomto článku je film 'The Judge'. Pri ktorom som sa aj nasmiala ale zároveň aj poplakala.
Nasmiala som sa vtedy, keď Robert Downey Jr. spravil alebo povedal niečo vtipné. A plakala... no veď sami uvidíte pri ktorých častiach filmu je vhodné plakať. :D
Po pozretí tohto filmu sa zaradil na môj zoznam TOP 10 najobľúbenejších filmov. Ak si ho pozriete, neoľutujete :)Videli ste v poslednom čase niečo dobré? Aké sú Vaše obľúbené filmy? Dajte mi vedieť :)


_______________________________________________________
Sledujte ma aj na: 
Facebooku  |  Instagrame  |  Tumblr  |  Bloglovin  |  G+
Ak máš nejaké otázky, opýtaj sa ma (môžeš aj anonymne):
ask.fm/danycuks
alebo email
danycuks@gmail.com  

8 komentárov:

 1. Love Rosie je topka!! ♥ A pri The Other Woman som sa tiež nasmiala, hah.

  http://thebeautyworldbysima.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak The Judge chci vidět už hrozně dlouho, ale nějak jsem se k tomu ještě nedostala.. Love, Rosie jsem nedávno viděla, ale až tak úžasný mi to nepřišlo.. Na Whiplash jsme byli se školou a bylo to super, nevěděla jsem vůbec, co za film to je, ale bylo to opravdu.. skvělé.. No a ty další filmy jsem neviděla..

  OdpovedaťOdstrániť
 3. na the judge som bola v kine a bolo to úplne super! zamilovala som sa do toho filmu hneď, Roberta milujem už dávno :D :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Z tvojich tipov som videla zatiaľ len Kód enigmi, a ja práve naopak, veľmi nemusím filmy s druhou svetovou vojnou, ale ten sa mi prekvapivo veľmi páčil. Super spracovanie :) A jediné, čo sa mi za posledné týždne páčilo, bola rezistencia, ale neviem či je to tvoj žáner... alebo tiež historický seriál Reign som si úplne zamilovala :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tu Rosie už mám několikrát rozkoukanou a pořád jsem ji nedokoukala, už bych to měla napravit :) a the other woman úplně miluju :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Love, Rosie si chcem najprv prečítať knihu, ale veľmi na ňu nemám čas :D Ale The Other Women akosi odkladám, takže možno si ju pozriem tento víkend :D
  beelievin.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Love, Rosie jsem si hrozně oblibila. je to skvělý film! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. S láskou, Rosie a Soudce jsou nádherné filmy, byla jsem na nich v kině a pamatuji si, jak jsem z nich byla unešená. :-)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár a prajem krásny deň! :)

www.danycuks.com | Template by DanyČuks