3. 5. 2015

Ako nakupovať na ebay.com?


Ahojte! :)

V dnešnom článku som sa rozhodla ukázať vám podrobný návod ako nakupovať na ebay.com. Ak by niekto nevedel, čo to je, tak je to akoby veľká tržnica, kde vám rôzni výrobcovia ponúkajú rôzne výrobky z celého sveta. Môžete tam nájsť naozaj hocičo. Či už skvelé telefóny za dobré ceny alebo oblečenie, bižutériu, nábytok a veci, ktoré v slovenských a českých obchodoch nenájdete.  

Aj keď si myslím, že v dnešnej dobe už na ebayi alebo na podobných stránkach nakupovať vie každý, i tak sa nájde pár ľudí, ktorí to ešte nevedia a snáď budú považovať môj postup za užitočný. 

V tomto článku sa dozviete:
1.) Ako sa registrovať na ebay.com.
2.) Ako si vytvoriť účet na paypal.com.
3.) Ako vyhľadávať najlacnejšie produkty.
4.) Ako nakupovať.
5.) Ako postupovať, ak produkt, ktorý ste si objednali vám neprišiel ani po mesiaci.

Čo však potrebujete aby ste na ebay.com mohli vôbec nakupovať? 
- kreditnú kartu (s peniazmi of course)
- paypal účet (môže ale nemusí byť)
- účet na ebay

1.) Ako prvým by som začala registráciou na ebay. Je to jednoduché ako pri mnohých registráciách na rôznych stránkach. V ľavo hore by ste mali mať niečo ako "Hi! Sign in or register" Pokiaľ viete anglicky nemusím vám vysvetľovať čo robiť, avšak pre istotu vám poviem že Sign in znamená prihlásiť sa a register - registrovať. Pre registráciu kliknite na register. 
V ďalšom kroku od ebay požaduje vaše meno, priezvisko, email a heslo, ktoré si zvolíte od vášho ebay účtu.
Po registrácií vás vyhodí na úvodnú stránku. Tu som vám napísala veci, ktoré na stránke využijete. 

2.) 
Pre rýchlejšie platby odporúčam si vytvoriť účet na PayPale. Avšak nie je to nutné ak nechcete na ebayi nakupovať každý deň. Paypal je služba na platenie prostredníctvom vašej kreditnej karty, vďaka ktorej máte istotu, že sa vaše peniaze nezneužijú a nikto sa na váš účet nedostane. 
Účet si vytvoríte jednoducho. V jednom článku, ktorý som venovala nákupu zo sammydress.com, som spomínala odkaz na jednu stránku, kde sa píše podrobný návod ako si vytvoriť účet na paypal. Žiaľ, link je už neplatný avšak našla som vám rovnaký návod TU.

3.) 
Ak ste úspešne zvládli vytvoriť si paypal účet a ste pripravené nakupovať, ďalším krokom bude vyhľadávanie produktov
Vyššie som vám dala obrázok, v ktorom je napísané, kde si vyhľadáte produkty. Dajme tomu, že hľadáme náhrdelník. Do vyhľadávacieho poľa preto zadáme kľúčové slovo: Necklace a dáme vyhľadať. 
Zobrazí sa nám množstvo výrobkov. V ľavom stĺpci nájdeme rôzne možnosti aký náhrdelník hľadáme. Dôležité sú však pre nás: Condition, Price, Format a Delivery Options. 

4.)
Po určení parametrov pre vyhľadávanie a po vybratí položky, ktorú chcete kúpiť, vás presmeruje na konkrétny výrobok. Rovnako ako som to prehľadne robila vyššie, aj tu som vám popísala, čo ktoré tlačítko znamená.

5.) 
Ak si chcete produkt kúpiť, dáte 'Buy It Now'.

6.) 
Po kliknutí na Continue Vás to automaticky hodí na PayPal.
Ak ste si vytvorili účet na PayPal, plaťte takto.
Ak účet na PayPal nemáte, plaťte takto.
7.)
Posledným krokom je zaplatiť. Vyššie vidíte ako zaplatiť, keď nemáte vytvorený účet PayPal. Nižšie ak účet PayPal máte.

8.) 
Keď si kliknete na 'Purchase history' (nájdete to na obrázku č. 3 v kroku 1.) nájdete tam prehľad svojich objednávok a taktiež aj práve uskutočnenú objednávku!
Čo však robiť, ak vám vaša objednávka po mesiaci ešte stále neprišla? To nájdete tiež v 'Purchase History'.
Naľavo v 'More actions' máte zoznam veci, ktoré s objednávkou môžete urobiť. AK vám výrobok stále neprišiel, môžete si zvoliť možnosť 'I didn't receive it' (Nedostala som to).

Po kliknutí vás to presmeruje na vaše objednávky, z ktorých si vyberiete tú, ktorá vám neprišla.


Buď vám to môže napísať, že ešte neprešla doba, do ktorej vám tá vec mohla prísť a ak nepríde dovtedy máte ich kontaktovať.
Alebo sa vám môže zobraziť niečo takéto:

9.) 
Po pár dňoch (väčšinou nasledujúci deň, prípadne o dva dni) sa vám predajca ozve a splní vaše želanie.

Objednávate na ebay? Aké s nim máte skúsenosti? 
Chceli by ste aj návod ako nakupovať na aliexprese? 
Dajte mi vedieť :)


_______________________________________________________
Sledujte ma aj na: 
Facebooku  |  Instagrame  |  Tumblr  |  Bloglovin  |  G+
Ak máš nejaké otázky, opýtaj sa ma (môžeš aj anonymne):
ask.fm/danycuks
alebo email
danycuks@gmail.com

6 komentárov:

 1. Velice zajímavý nápad, já jsem nikdy neměla odvahu z ebay objednávat, ale ono asi není zas tak složité, jak se zdá... Děkuji za návod :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ono ja som sa zo začiatku tiež bála odtiaľ nakupovať, ale potom som nabrala odvahu a teraz už aj mám istotu, že moje peniaze mi odtiaľ len tak nezmiznú :)

   Odstrániť
 2. ja len teda info s tou sumou čo je na hrubo vyznačená, kdeže ebay.com je celosvetový ale stále sa jedná o ten americký avšak sa na ňom zobrazuje aj tovar z anglického, austrálskeho a pod. tak spodná suma je vždy prepočítaná suma ich kurzom, čiže ak je tovar na austrálskom ebay a ty si si ho našla cez americký (vid. príklad tvojej foto) tak cenu ti ako hlavnú ukáže austrálsku a pod ňou je suma prepočítaná na americkú :) snáď som to napísala zrozumiteľne :D ZuZu

  OdpovedaťOdstrániť
 3. doteraz si pametam ked som si prvý krat objednal z ebay malu kameru na kluče som trpol mesiac že či to príde v poriadku alebo ma len obabrali o peniaze :P ale podarilo sa nakoniec :P

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Skvelý článok ako vždy. Oceňujem a zdieľam na facebooku.

  https://goo.gl/cHtyHB

  Dĺžka článku akurát, stručné a presné. Ideál.

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár a prajem krásny deň! :)

www.danycuks.com | Template by DanyČuks