29. 3. 2015

Blogger Tips | Prispôsobovanie "Read more"


Ahojte! Vitajte pri dnešnom príspevku Blogger Tips. Dnes to bude prispôsobovanie tlačidla "Read more". Pokiaľ patríte k úplným začiatočníkom v blogspote, tento môj návod vám určite pomôže. 

V tomto článku sa dozviete:
1.) Načo vlastne slúži "Read more" tlačítko.
2.) Ako zmeniť názov "Read more".
3.) Ako zarovnať "Read more" na stred.
4.) Ako dať namiesto "Read more" obrázok.

Načo vlastne slúži toto tlačítko?
"Read more" tlačidlo je skvelý spôsob ako skrátiť váš článok a aby sa na domovskej stránke vášho blogu objavil len skrátený článok, resp. len fotka, a zvyšok článku sa objavil až po kliknutí na toto tlačítko. Ako som si všimla, niektorí toto tlačítko využívajú a iní zase dávajú prednosť celým článkom na ich "home page".  

Ako však vytvoriť takéto tlačítko?
Pri písaní článku máte možnosti úpravy textu. V obrázku nižšie som vám ukázala ako toto tlačítko vytvoriť. Stačí ak myšou ťuknete na miesto, kde chcete aby sa to tlačítko objavilo a následne kliknete na ten pretrhnutý papier, ktorý som vám dala do krúžku. Na vami zvolenom mieste sa následne objaví sivá čiara ako som vám šípkou naznačila a po následnom uložení a publikovaní príspevku uvidíte na blogu tlačítko "read more" (resp. inak pomenované, pretože "read more" som si zvolila ja ako pomenovanie tohto tlačítka.)


 Ako zmeniť názov tohto tlačítka?
Názov zmeníte jednoducho. V bloggeri prejdete na rozloženie a v sekcii "Blogové príspevky" kliknete na "Upraviť". Zobrazí sa vám nové okno a pri "Text odkazu na stránke príspevku:" je pole, do ktorého sa dá písať. Tam si to všetko upravíte a v tomto okne dáte "Uložiť." (Vytvorila som vám aj obrázkový návod nižšie, ak by ma niekto nevedel pochopiť.:))

Ako zarovnať toto tlačítko na stred?
Teraz prichádza tá ťažšia časť a to kódovanie. V bloggeri si kliknete na Šablóna -> Upraviť kód HTML. Zobrazí sa vám kopec kódov. Pomocou CTRL F nájdete JumpLink. (Ako? Kliknite myšou niekde v kóde a stlačte CTRL F, avšak zároveň.) Nájdite požadovaný kód a tak ako som vám naznačila v obrázkoch nižšie, presne na tie miesta dajte značky center.

 
 Nakoniec však nezabudnite dať "Uložiť šablónu"

A nakoniec ako nastaviť aby namiesto "read more" sa objavil obrázok? 
Zostaňme tam kde sme boli pri predchádzajúcej možnosti. Teda pri tomto isto orámikovanom kóde. Avšak prv si musíme nejaký obrázok vytvoriť. (Alebo môžete si obrázok vyhľadať na internete) Pokiaľ si zvolíte možnosť vyhľadanie obrázku na internete, čo je jednoduchšie, musíte si vyhľadať jeho adresu. Kliknite na obrázok pravým tlačítkom myši a kliknite na Kopírovať webovú adresu obrázka. 

Nový kód by mal vyzerať takto. Ak sa na tento kód lepšie pozriete, budete vidieť čo zmizlo (to čo zmizlo oproti predošlému kódu vymažete) a to čo pribudlo napíšete.
Tam kde vám píše, že "tu vložíte adresu obrázka" vložíte adresu, ktorú ste si skopírovali v predchádzajúcom kroku, keď ste klikli na pravé tlačidlo myši. 
Ak by ste si však chceli vytvoriť vlastný obrázok, môžete tak učiniť napríklad v Skicári. 
Tip: Odporúčam si však obrázok uložiť vo formáte .png, pretože pokiaľ by ste tam mali bielu (ako ja) a uložili by ste to vo formáte .jpeg, tak by vám na blogu bielu farbu uložilo ako sivú.

Pokiaľ už máte vytvorený obrázok v skicári, musíte ho uložiť niekde na internete ako napríklad na stránke tinypic.com. Musíte sa zaregistrovať a obrázok vložíte cez "Vybrať súbor" a následne dáte zelené tlačitko "Upload". Zobrazia sa vám "Grab your code" a zvolíte si tú poslednú možnosť.

Tento kód znova vložíte do šablóny, tam kde máte napísané "Tu vložíte Adresu obrázka".Následne dáte Uložiť šablónu a pozriete sa na váš blog ako to vyzerá. Voilá!

Pokiaľ ešte tento obrázok chcete dať do stredu, dajte značky center rovnako ako ja:

A znova dáte Uložiť šablónu a máte to hotovo.

Ak však chcete aby po kliknutí na toto tlačítko váš príspevok začínal od začiatku, pozrite si môj predchádzajúci návod. :) TU

Páčil sa vám dnešný návod? Chcete aby sa niečo objavilo v týchto tipoch? Dajte mi vedieť :)
Prajem vám krásny zvyšok víkendu.
Dany Čuks

_______________________________________________________
Sledujte ma aj na: 
Facebooku  |  Instagrame  |  Tumblr  |  Bloglovin  |  G+
Ak máš nejaké otázky, opýtaj sa ma (môžeš aj anonymne):
ask.fm/danycuks
alebo email
danycuks@gmail.com

8 komentárov:

 1. Tento návod je skvelý, určite pomôže veľa ľuďom;)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ja už to mám dávnejšie zmenené na obrázok, ale napríklad to že sa to dá zmeniť aj v rozložení v príspevku, myslím čisto len text som nevedela :D nevšimla som si :)
  ľúbezná

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Zrovna nedávno jsem si nad tím lámala hlavu... Skvělý návod:)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. pěkný návod :)

  PS: Ráda bych tě pozvala na svůj blog www.lovies47.cz a doufám, že se ti u mě bude líbit a třeba se staneš i pravidelnou čtenářkou :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Dany vďaka za návod, konečne mám "čítať ďalej" vycentrované na stred :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. aj keď to nakoniec asi nevyužijem, super návod :) môj blog: http://lovefallpassionregret.blogspot.sk/ :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Moc pěkný článek, hodně mi pomohl :-)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár a prajem krásny deň! :)

www.danycuks.com | Template by DanyČuks