1. 11. 2014

Blogger Tips | Čo neznášam na iných blogoch

Týmto príspevkom nechcem nikoho uraziť, každý máme iný vkus a iný pohľad na vec. Avšak po čítaní niektorých blogov mi najviac prekážalo týchto 10 vecí:

1.) Gramatika - večný problém. Musím sa priznať, tiež som mala veľký problém s gramatikou, keď som ešte chodila na strednú. Avšak začalo sa to zlepšovať niekedy v septime na gymnáziu (tretí ročník na štvorročnom). Ja viem, že dotyčný za to nemôže, niekedy proste to nevýjde ani mne. Ale keď už mám publikovať nejaký článok, dám ho niekomu prečítať (napr. frajer, sestra, brat, mama, otec) Alebo keď sa hanbíte hovoriť im o tom, že vediete blog, tak si ten článok len skopírujte do Word-u a ten vám chyby opraví (aspoň také hrubky ako "vihodil, vitvoriť..." kedy sa píšu dva a dve si budete musieť jednoducho naštudovať.)    

2.)  Hudba - niektorí ľudia túto službu majú radi, avšak ja medzi nich nepatrím. Každý máme iný hudobný vkus, nie všetci sme stúpencami Rytmusa, či Ega. A čítať blog a do toho mi budú hrať zlatokopky,.... it's just not my cup of tea :(

3.) Stiahnuté obrázky z internetu - aj táto vec mi dokáže dvíhať tlak. Blog má milý vzhľad, gramatika je výborná, avšak články pozostávajú z obrázkov stiahnutých z internetu. Ono... nemusíš mať práve najlepší fotoaparát - zrkadlovku, ale snažiť sa niečo odfotiť a potom to premeniť na niečo krásne v jednom photoeditore, je cennejšie ako obrázok stiahnutý z internetu. 

4.) Kopírovanie - neviem pochopiť od čoho je to dobré. Niekto napíše článok, snaží sa ako najviac vie a niekto druhý príde a odkopíruje to. Avšak pozmení niektoré veci aby to nebolo také nápadné. Môžem sa aj staviť, že takéto "kopírovacie blogy" dlho nevydržia. A čo je smutné, tá osoba od ktorej iná kopírovala, prestane mať chuť do písania a nakoniec sa na svoj blog vykašle. Čo môže byť aj veľká škoda. 

5.) Malé fotky - Mne osobne to veľmi prekáža, keď si čítam nejaký článok, pri ktorom sú fotky nejakého produktu, ale sú strašne malé a musím si na ne kliknúť, aby som na nich niečo vôbec videla. (Ľudia sú leniví, zväčšujte prosím fotky :( )

6.) Keď už sme pri fotkách, veľmi mi vadí ak na pozadí fotiek vidno váš bordel. Áno, aj ja mám bordel ale nepchám ho do fotiek, pretože potom sa zamýšľam... Aký typ osoby musíte byť, ak sa fotíte a v pozadí visia vaše nohavičky sušiace sa na vešiaku na prádlo. 

7.) Dizajn - Myslím si, že nevhodná voľba dizajnu blogu je taktiež vec, ktorá dokáže odradiť od čitateľnosti. Ak nemáte zručnosti s vytváraním dizajnov, myslím si, že lepší je dizajn simple v nastaveniach bloggera ako šesť druhov písma a kvetinkové pozadie ktoré nakreslila vaša šesťročná sestra. A keď už sme pri dizajne, mám na mysli aj dizajn samotných článkov. Občas pri čítaní niektorých príspevkov mám pocit, akoby ich tá blogerka po sebe ani nečítala.

8.) Stále o tom istom - V skutku nemám rada, ak každý tretí blog je o Baby Lipsoch, Eos balzamoch alebo začiatkom školského roka - všade Back to school, momentálne je Halloween tak poďme všetci spraviť hrôzostrašné masky ale nie hocijaké! Spravme všetci tie Sugar Skull, či čo je to zač. Ako keby ich nebolo už málo. Prosím ľudia, ak nemáte inšpiráciu nepíšte vôbec.

9.) Ospravedlňovanie - prepáčte že som nepísala dlho..., prepáčte za zlú kvalitu fotiek..., prepáčte, prepáčte, prepáčte. A keď je toho ešte všetko naraz v jednom článku, človek ide z toho zošalieť. Osobne ma nezaujíma prečo si nemala čas napísať článok. Nie si povinná dávať články pravidelne. Každý rozumie, že aj ty máš svoj život a nežiješ len pre svojich čitateľov. A že sa ospravedlňuješ za kvalitu fotiek, keď sú v takej strašnej kvalite načo ich tam jeminečky dávaš? -_-

10.) No emotions - viem, že teraz sú populárne posty typu: #ootd krásne fotky ale na žiadnej sa neusmejem. Síce neviem prečo. Outfit pôsobí oveľa krajšie keď sa dievča na fotke usmeje. Pretože ak vidím stále ten istý výraz tváre a bez úsmevu aj outfit pre mňa pôsobí smutne a nudne. 

Tak a toto je TOP TEN vecí čo mi veeeľmii prekáža a odrádza ma od čítania vašich blogov. But who am I to judge? Neukameňujte ma.

Krásnu noc vám prajem nech už ste kdekoľvek :)

48 komentárov:

 1. V některých bodech souhlasím na sto procent :) Především ty neustále se opakující témata, to by mě trefilo :D A je jedno, jestli jde o kosmetický produkt, knihu, film nebo událost. Přečtu o tom dvakrát a další mi už jen lezou na nervy. Když už o něčem chci psát a píšou o tom i ostatní, určitě se dá vymyslet nějaké originální pojetí.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. V pár věcech se s tebou dokážu bez problému shodnout. :)
  Ale na druhou stranu si myslím, že líný nesmí být ani čtenář a tím pádem si může hudbu zastavit a obrázky zvětšit. Já například hudbu u čtení poslouchám, sice se většina slečen netrefí do mého interpreta, ale to už je pouze věc názoru co kdo poslouchá. :)
  A ještě k tomu omlouvání.. Docela mi vadí, když někdo napíše " Omluvte prosím kvalitu fotek, omluvte prosím gramatiku, atd. Gramatiku může dát někomu zkontrolovat a s tou kvalitou se určitě také dá něco udělat. Takže jen lenost blogera? Ale omlouvání proč nevyšel článek čtenáře, hlavně ty pravidelné podle mě zajímá.
  - Pěkný článek! :))

  / http://blogilateskaty.blogspot.cz /

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No dobre, hudba sa dá pozastaviť, ale určite mi to príde ako zbytočnosť mať to na blogu keď aj tak to väčšina čitateľov vypne. :)
   A vďaka určite sa pozriem aj na tvoj blog :)

   Odstrániť
 3. Nezbývá mi, než s tebou ve většině věcech souhlasit:) Taky mi vadí, když se blogerky nesmějou, ale tváří se, jako kdyby jim uletěly včely. Někdy je to záměr, kvůli určité stylizaci do fotek, ale když je to tak pořád, tak mě časem přejde chuť na danou blogerku koukat.
  Co se týče fotek stažených z internetu, tak to zas tolik neodsuzuju. Ono se občas stane, že se něco nepovede vyfotit nebo že fotky jsou fakt špatné, ale zase - pokud je celý blog složený ze staženin z netu, je to nuda:)
  ...Instantní krása...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak pri tých fotkách... neodsudzujem ak je to nejaký ten rozprávací článok a blogerka pridá fotku z netu aby ten článok nebol čistý text. Ale nemám rada ak blogerka píše recenziu a fotky sú z internetu. A ešte keď sa to opakuje vo viacerých recenziách. Nie, toto proste u mňa neprejde :(

   Odstrániť
 4. Máš naprostou pravdu, za gramatiku bych zabíjela a ten bordel taky nesnáším :P I když - omlouvání neřeším a když se stejnej typ článku opakuje víckrát, tak ho prostě nečtu :) Jinak - hezkej blog :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne! A keď sa opakujú články rovnako tak ho aj viacerí ľudia nebudú čítať... ako má potom tá blogerka mať návštevnosť na blogu keď píše o tom istom ako ostatní a ešte k tomu sa to ani nikomu nebude chcieť čítať?! Dúfam, že sa niektoré blogy trochu polepšia ak už nie vo väčšine mojich bodov tak aspoň v tej gramatike. :D

   Odstrániť
 5. Páni, tak teda musím súhlasiť so všetkými bodmi. Hudba na blogoch mi väčšinou nevadí, ale v 99% percentách ju vypínam hneď na začiatku. Čo mne osobne vadí je skôr neupravený text, písanie bez diakritiky a hlavne hrubky v texte! Proste ako môže písať niekto, kto neovláda základy gramatiky a navyše nevie ani štylizovať vety? Pár dní dozadu som čítala jeden článok, z ktorého podľa mňa ani samotná autorka nevedela, čo tým článkom vlastne chcela povedať. Skrátka napísala vetu, v ktorej sa v konečnom dôsledku až sama zamotala a z toho článku bol jeden obrovský guľáš. :-/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Úplne s tebou súhlasím! A asi viem o ktorom blogu hovoríš :D Možno som čítala ten istý článok. Ale tak keď sa občas vloudi nejaká chybička nemám nič proti, ale keď už v názve príspevku je chyba a dokonca až nejaká hrubka. Ach, vtedy mi stúpa tlak :D

   Odstrániť
 6. Aaaa, úplne súhlasím s tou hudbou. A keď som niekoho na to už párkrát upozorňovala, odpísal ma tým, že "predsa sa to dá vždycky stopnúť, keď sa ti nepáči." Ono je ale môj (a som rada, že nielen môj) problém v tom, že sa mi to stopovať určite zakaždým nechce. K tomu ešte súcitím s ľuďmi, ktorí sú v situácii ako ja približne v 13 rokoch - nemajú vlastný počítač, za nimi sedí celá rodina, a zrazu sa z PC ozve nejaká pesnička. :D
  Gramatika - večný problém, ale niektorí ľudia sú leniví samostatne si to odkontrolovať, či sa niečo nové naučiť/nájsť si... napr. mňa v škole (aj v maturitnom ročníku) večne niekto otravoval s tým "ako sa píše veľké Ť", a podobne. :D
  Malé fotky - neviem, či len ja mám taký problém, ale keď sa aj snažím nejakú foto rozkliknúť (v Chrome), tak sa mi obrazovka síce zaplní sivou farbou, ale fotka sa skoro nikdy nespustí, takže sa aj tak nič nedozviem, ak je tam odfotený text...
  No emotions - ojoj, toto musím dotrénovati. :D
  Ospravedlňovanie ohľadom nekvalitných fotiek - a dokelu, aj toto . :D Síce je to skôr preto, že som už na také fotky bola upozornená... Dosť ma samú štve, že môj mobil už nestačí na kvalitu, ktorá už dnes je akoby nevyhnutná, a ide ma rozdrapiť z toho, že ani zaostrovať to nevie. :D To sa však bije s tým, že vždy som rada amatérsky fotila, a tiež mi je ľúto postovať fotky z internetu (pokiaľ to nie je vyslovene "tárajúci" článok o ni(e)čom )... takže verdikt bude taký, že... neviem. :D Asi naďalej veselo fotiť a upravovať, kým mi niekto konečne nekúpi fotoaparát, či lepší telefón. :DD
  (Ozaj, ako 11. bod ma ešte napadlo - niekto vo svojom článku uvádzal, že mu vadí priveľa smajlov, čo mu celkom schvaľujem, lebo hneď prvý človek, na ktorom mi toto vadí, som ja. :D Obdivujem ľudí, ktorí dokážu napísať článok alebo dlhšiu správu bez jediného smajlíka, pričom tie emócie si viem z toho vydedukovať a nepôsobí to tak flegmaticky.)
  Inak Sugar Skull ani neviem čo je, teda videla som to tiež vo forme líčenia, ale odkiaľ to všetci majú? :D
  Rowena | Feeling Hoppy

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No ono tých bodov by sa dalo aj viac nájsť ale chcela som to pekne zaokrúhliť na desať... TOP 10 znie lepšie ako TOP 11 :D
   No tak s tými smajlami je pravda a taktiež takých ľudí obdivujem a mám teóriu, že z tých ľudí by boli vynikajúci spisovatelia so zmyslom pre humor!
   A Sugar Skull - Neviem odkiaľ to všetci majú ale pravdepodobne od Teri Blitzen ktorá o tom robila video :D Netušim :)

   Odstrániť
 7. Vieš čo ja "zbožňujem"? Keď má niekto nastavené moderované komentáre, hodíš im na blog kritiku a bloggerka ju nezverejní :D Potom sú všade len pozitívne komentáre, jej blog je jeden kvalitný superlatív a určite sa sama cíti ako pán. Smutné, že dnes už ľudia neznesú ani konštruktívnu kritiku :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak také niečo som si nevšimla :D Ale ja som napríklad jeden z tých čo čaká na nejakú kritiku a nikde nikto :( Každý všade píše o anonymoch ako o ničiteľoch tohto blogového sveta... Od založenia blogu čakám na nejakého anonyma s ktorým by som sa pohádala a on nikde. :D Aj teraz keď si to komentovalo som sa potešila že môj prvý anonymisko :( A ty nič zlé :D

   Odstrániť
 8. Podobný príspevok som chcela napísať pred rokom :D nevyšlo :D súhlasím so

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Najmä s bodom osem. :) rozmyslam zemurobim seriu co neznasam na takom blogu co na takom... :D ja najviac milujem videa typu: ako vyrezat tekvicu . To kazdy predsa vie! :D
   Http://fitillusion.blog.cz
   Http://creyativite.blog.cz

   Odstrániť
  2. Prepáč za spamovanie, ale má to byť http://fitillusion.blogspot.com (nedaju sa tu opravit komentare bez toho aby som najprv vsetko zmazala :P

   Odstrániť
  3. Urob takú sériu! Rada ju budem čítať! :)) :D

   Odstrániť
  4. Stále o tom rozmýšľam, ale neviem či by som našla dostatočné množstvo bodov na každý blog. A niektoré veci vadia mám pocit že len mne :D

   creyativite

   Inak máš nádherný design :)

   Odstrániť
 9. Úžasný článek! :) Musím se přiznat, že já používám obrázky z internetu, které někdy trochu poupravím :( Samozřejmě, pokud to nejsou moje fotky, tak uvedu zdroj!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Za zdroj chválim, ale ja osobne proste nemám rada keď niekto na recenzie použije fotky z internetu. :( Ako mám potom dotyčnému veriť, že to skutočne vyskúšal? :( Ale tak možno inému to neprekáža...:)

   Odstrániť
 10. Jsi můj člověk! Za nesprávnou gramatiku bych vraždila, když už chci psát něco ostatním, aspoň se zamyslím nad slovy, které mi vycházejí z pusy/ťukám do klávesnice. Jasně, čas od času něco uteče každému, ale co je moc, to je příliš, takže když někdo není schopný správně napsat ani běžná slova bez chyb v měkkém či tvrdém i nebo délce, pěním. Ohledně omlouvání - já se taky v jednom kuse omlouvám za kvalitu foťáku, ale nic lepšího bohužel nemám :D Ale jinak jsi to naprosto vychytala :)

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Ano ano, absolutně s tebou souhlasím. Některé blogy mi přijdou jakoby nedodělané, amatérsky udělané a bez jakéhokoliv nápadu. Plus ty fotky stažené z internetu .. no. Když už si dělám blog, tak by měl být něčím originální a čtenáře zaujmout. A s bodem číslo 9 taky souhlasím. Poslední dobou to čtu na každém blogu :D www.cookingwithsusa.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mne to príde tak, že v dnešnej dobe je strašne populárne zakladať si blog a písať o nezmysloch, čo robia už aj deti v desiatich rokoch. A je im jedno ako ten ich blog vyzerá, hlavne aby si mohli povedať, že ten blog majú. A pritom by mohli radšej čítať nejakú knihu a odtiaľ sa naučiť trochu gramatiky alebo ísť von. Ale súčasnosť je taká, že keď pôjdu von začnú fajčiť alebo sa niekde opíjajú a keď majú už začať čítať knihu tak si prečítajú Fifty Shades of Grey lebo je to teraz "cool". Som šťastná, že som mala detstvo bez internetu. :)
   A máš krásny blog :) Určite sa budem inšpirovať nejakými receptami. ;)

   Odstrániť
 12. v niektorých veciach určite súhlasím :)

  OdpovedaťOdstrániť
 13. S většinou souhlasím :) Jen s jedním bodem, který se týká přímo mě - fotky z Internetu.

  Ano, já používám fotky z Internetu a nestydím se za to. Nemám blog ani o kosmetice, ani o módě, nefotím vlastní outfity, jen píšu svoje názory. Samozřejmě, že vím, že originální fotka vypadá více na úrovni, ale já si ráda vyberu obrázek na Internetu a s uvedeným zdrojem ho použiji.

  Upřímně, nevím jak jinak to dělat. Když třeba píši o milenkách nebo o jídle, jak to mám vyjádřit fotografií? Proto raději využiji strýčka Googla a je to...

  Samozřejmě je něco jiného, když fotíš beauty nebo fashion - tam by bylo opravdu hloupé použít cizí fotky. To by hraničilo s dalším bodem, který já osobně přímo nesnáším, a to je kopírování.

  Jinak krásně napsané, máš moc pěkný blog a přeji Ti do nového roku jen to nejlepší! A držím palce s blogem, drahá kolegyně :)

  czechivy.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne :) Aj ja ti prajem krásny a úspešný nový rok :)

   Odstrániť
 14. Veľmi dobre napísané a hlavne veľmi výstižné ! ;) Mohla by si mať koníček ako "kritička blogov" :-D Inak súhlasím s tebou (skoro) vo všetkom (lebo je fakt, že aj ja si pár krát stiahnem nejaké foto na blog) ale inak GOOD! :-) (mohla by si skritizovať môj blog, aby som vedela ako na tom som :-D vidím že patríš k osobám, ktoré sa neboja vyjadriť svoj názor)
  https://mirunakingdom.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite by som nekritizovala ostatné blogy :D sama nemám dokonalý blog a nepôsobím v blogovom svete dlho tak si na niečo také netrúfam :D pozerám si veľa blogov ale aby som o nejakom písala vyslovene celý článok a hovorila aké ma chyby a čo sa mi na ňom nepáči je kruté :D
   Pokiaľ sa ma niekto chce opýtať ohľadne jeho blogu niečo, či sa mi páči a tak, kľudne do mailu :)

   Odstrániť
 15. Mám to stejné a jak koukám, tak se na tom shodne většina blogerek, ale pak už je druhá část kdo to dodrží. A když má někdo bordel v pokoji a fotky v zrcadle tak je to na přesdržku! :D Bych se styděla.
  Jinak máš ode mě palec hore ohledně článku, budu sledovat tvůj blog :)

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Nemám ráda blogy, kde je špatná gramatika. Vždy hned takový blog zavřu.
  Marky > little-me.blog.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 17. Ahoj!
  Tak tenhle článek se ti opravdu povedl! To s tou hudbou mě úplně vystihuje! Já něco čtu něco třeba na zamyšlení a k tomu mi hraje hudba..Na co se mám tedy soustředit? Na hudbu či text?

  http://e-p-l-h.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 18. Snad úplně ve všem se s tebou shodnu. Myslím, že je spousta blogerek, které mají stejné názory jako ty, ale jen nemá odvahu to veřejně prezentovat.

  OdpovedaťOdstrániť
 19. Gramatika ma vie neskutočne nahnevať a rovnako tak vulgárne vyjadrovanie či nebodaj používanie fakt nepekných slov nehodiacich sa do úst nikoho nieto nejakej blogerky, to proste nie. Dizajn ala 5 ročné decko ma tiež vie totálne odradiť do obsahu no a iritujú ma aj blikajúce teda animačné fotky a tiež hudba, ktorá je súčasťou šablóny. Blog má pôsobiť na čitateľa harmonicky a ak tak nepôsobí, tak ho opúšťam.
  Bianka

  OdpovedaťOdstrániť
 20. Tak pod tenhle článek se klidně podepíšu, souhlas! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 21. Ako slečny vyššie, aj ja musím s týmto článkom celkom súhlasiť. Myslím, že si v týchto bodoch vystihla drvivú väčšinu otravných vecí, ktoré blogeri bežne robia a mali by si na to dávať pozor. Keď natrafím na blog, nech je akokoľvek nádherný, vyčačkaný a podobne, ak dievča, poprípade chlapec, nevie písať gramaticky správne a umiestňuje čiarky a bodky tam, kde nemajú byť, má v texte hrúbky a porušuje základné pravidlo (najviac tri rovnaké znaky za sebou), okamžite utekám preč a hádžem ho do čiernej listiny. Podobne je to s dizajnom, nemám rada designy, ktoré ťahajú oči a sú farebne nesúrodé. Vulgárne vyjadrovanie a primitívne články ma tiež dokážu naštvať, podobne ako spamovanie v blogerských skupinách (trikrát po sebe príspevok tej istej autorky s popisom "už ste videli nový článok?"; "dnes som nič nepridala, pozrite sa!", "zlomila som si nechtík a bolí ma to, pozrite si blog!"). Zabíjala by som za to. :D
  Hudbu neriešim, nemám slúchadlá a ani repráky k počítaču, to ma teda nevytáča. A čo sa týka obrázkov z internetu - ak sa dá použiť vlastný (pri recenzii, pri rôznych článkoch a pod.), rada ho použijem. Škoda, že niekedy to nejde, napríklad pri sérii Before I Die... ťažko dám fotografiu Pripyatu z vlastného objektívu, keď by som tam ešte len chcela ísť. :D
  Super článok, chválim! :)
  Charlotte, http://faylotte.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak s tými fotkami som určite nemyslela nejaké random články kde sa vyslovene musia použiť nejaké krásne tumblr fotky, ale pri recenziách mi to vadí neskutočne.

   Odstrániť
 22. jednoduché a pravdivé :) bola by som rada, keby ste navštívili môj blog, ešte len začínam a chcem vedieť, či to má vôbec zmyseľ :D vďaka:)
  lovefallpassionregret

  OdpovedaťOdstrániť
 23. super článok :) s tou gramatikou mám aj ja problém, vzhľadom na to, že už som 6 rokov po škole a pracujem v americkej firme. Čo je horšie, že na pracovnom počítači mám anglický word a na domácom Macu pre istotu žiaden, takže si ani nemám kde overiť správnosť niektorých slov :-/ a čitať moje články taktiež nemám dávať komu, keďže buď poznám ešte horších slovenčinárov ako som ja alebo skrátka ľuďia na to nemajú http://drewsbeauty.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 24. Krásny článok. Patrím medzi začiatočníčky a veľmi mi teraz chýbajú články tvojho typu. Máš ich tu dosť, preto odoberááaám :) :) P.S. : Mohla by si mi napísať, ako si urobím taký vzhľad blogu ako máš ty ? :) :) Ak, vďaka :)
  ChristineGirly

  OdpovedaťOdstrániť
 25. Ahoj. V tomto tvojom poste je tak 20 chýb. Hlavne čiarky v súvetiach, ale aj zlý pád alebo nesprávny zvrat, akoby si po sebe neprečítala:) Napr. "ako keby ich nebolo už málo", myslím, že tam malo byť "dosť". Každý tretí blog je o začiatkoM školského roka. Radi kritizujeme iných, to je obvyklá ľudská vlastnosť:)Katka

  OdpovedaťOdstrániť
 26. Ešte som zabudla. Mňa osobne vytáča, ak píšu blogeri niektoré vety po anglicky, akú to má vlastne funkciu? Však píšte dvojjazyčne, ak na to máte a chce sa vám. Pekný deň. K.

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár a prajem krásny deň! :)

www.danycuks.com | Template by DanyČuks