12. 9. 2014

postovnezdarma.cz

   Pred rokom som dostala nový počítač ako darček, že som bola taká usilovná a dostala som sa na školu, na ktorú som sa silno chcela dostať. Prvý rok sa mi darilo nosiť svoj 14'' notebook na prednášky. Postupom času ma to už omrzelo a na tie prednášky sa mi nechcelo nosiť takú ťažobu (hoci váži necelé 2kg). 
   Koncom prvého ročníka na škole som mamke oznámila, že by som si chcela kúpiť na splátky nový notebook, malý, taký ten netbook, aby som si mohla pohodlne písať všetky prednášky a nebol by ani náročný na nosenie. Ale mamka ma hneď zrušila (a neskôr som si uvedomila, že asi má pravdu), lebo som len nedávno dostala nový notebook.
   Asi pred troma mesiacmi sme dostali k internetu z Orange-u tablet zdarma. Prestigio Multipad 4 Ultra Quad. Zo začiatku som sa veľmi tešila. Bol veľký a biely. Mám rada bielu, pretože je to taká elegantná a ženská farba. A vtedy ma napadla super myšlienka. Kúpim si klávesnicu k tabletu a na prednášky to bude stačiť!
   Keďže som maniak do nakupovania z e-baya, rozhodla som sa pozrieť lacné verzie obalov na tablet s klávesnicou. Bohužiaľ, ak aj bola nejaká lacná, vysoké bolo poštovné. A tak som to nechala tak.
   Pred mesiacom som však zaznamenala stránku postovnezdarma.cz.

   Prvá vec čo ma upútala bolo poštovné. Vážne? Zdarma? Hneď som si obehla celú stránku a zistila jej dôveryhodnosť. Bola vskutku fajn. Veci boli rôzne, od náramkov po spodné prádlo až cez (ako môžete vidieť aj na obrázku) semienka purpurovej mrkvy.
   Tovar objednajú oni a vy zabezpečíte len prevod na účet stránky postovnezdarma.cz. Dodanie tovaru je približne 15-25 dní a reklamáciu vybavia taktiež oni, dajú vám len preplatiť posielanie tovaru naspäť (čo niekedy môže stáť aj veľa, preto nikdy nič nereklamujem).
   Produkt na recenzovanie som si vybrala klávesnicu na 8'' tablety. Pretože som ju potrebovala. 
Dodanie: Celková doba dodania ma mierne prekvapila, pretože ako som zvyknutá u niektorých výrobkov z e-baya, čakám aj mesiac. Túto klávesnicu som objednávala 27.8. a prišla mi 11.9. Čo je presne 16 dní. 
Kvalita: Bola som veľmi nadšená. Hneď som si svoj tablet aj do nej postavila. Neskôr prišlo sklamanie, keď som zistila, že dovar mi prišiel poškodený. Ale tak, mala som to zadarmo a čo som čakala, keď sa to posielalo cez pol sveta. Tak teda neodporúčam si objednávať nejaké drahšie výrobky, alebo veci ktoré by sa mohli poškodiť.
Funkčnosť: Klávesnica funguje dobre. Síce jej chýbajú dĺžne a mäkčene, ale plní to, čo plniť má. Pre bežné využívanie ako písanie si na FB alebo písanie mailov je postačujúca. Možno aj na tie prednášky ju využijem. 
 (Plastové pero)
(poškodenie)
Výhody:
1.) Ľahká
2.) Dizajnovo štýlová, lebo vyzerá ako diár
Nevýhody:
1.) Hlučnosť - pri písaní táto vecička narobí menší rámus. Keď som sa v noci snažila písať na FB, sestra ma prosila, aby som sa radšej presunula na počítač. (máme spoločnú izbu, zase neutekala z vedľajšej izby.
2.) Nemusí veľmi dobre sedieť. Tým myslím, že som musela vyrovnať tú hornú úchytku, pretože mi stále sťahovala tablet nadol a nedal sa v obale postaviť.
3.) Chýbajú dĺžne a mäkčene. Čiže pri písaní nejakých prác do školy to nie je veľmi vhodné.
4.) Neviem ako sa to správne nazve, ale klávesnica má ten klasický USB kábel. Taký, ktorý je zastrčiteľný do PC, avšak väčšina tabletov potrebuje Micro koncovku. Preto je nutné si dokúpiť káblik, ktorý bude končiť koncovkou do ktorej sa tento káblik od klávesnice vsunie.
5.) Cena - za tých skoro 20€ sa dá kúpiť aj lacnejšia verzia v klasickom obchode Nay, alebo Okay, resp. aj v internetových mall.sk, alza.sk
6.) Riziko poškodenia - to sa vyskytuje stále. Posielať tovar do zahraničia naspäť je pridrahé a množstvo ľudí sa na to radšej vykašle. A môj tovar prišiel rovnako poškodený.

Zhrnutie: Celkovo som so stránkou postovnezdrama.cz spokojná. Stránka nie je zlá a nemôžem súdiť stránku na základe jedného výrobku. Sú tam aj iné veci, pri ktorých máte istotu, že sa vám nepoškodia. Avšak ak by som mala zvažovať kúpu klávesnice na tablet (hoci aj z normálneho obchodu) určite by som to zamietla, lebo je to zbytočnosť.

Pekný deň.
  

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za komentár a prajem krásny deň! :)

www.danycuks.com | Template by DanyČuks